Fotó: Videófelvétel
Nem azonosítottak közvetlen katonai fenyegetést Romániára vagy az ország felségvizeire nézve az ukrajnai Izmajil kikötője elleni orosz támadásokkal összefüggésben – jelentette be a román védelmi minisztérium.
2023. augusztus 03., 09:322023. augusztus 03., 09:32
„Ami a tegnap éjjel végrehajtott támadások nyomán kialakult helyzetet illeti, amelyek a kikötői infrastruktúra elemeit célozták Izmajil térségében, Románia határaihoz közel,
– közölte a védelmi tárca a szerdára virradóra végrehajtott légicsapások után.
A minisztérium sajtóközleményében „határozottan” elítéli az Oroszországi Föderáció fegyveres agresszióját Ukrajna ellen, valamint a civilek által lakott területek és az ország kritikus infrastruktúrájának elemei elleni indokolatlan és törvénytelen támadások folytatását.
folyamatosan figyelemmel kíséri a szárazföldi területeket, a felségvizeket és a légteret, és együttműködik a NATO struktúráival a védelem megerősítése érdekében a teljes keleti szárnyon, valamint a szövetséges terület elleni bármilyen agresszió elrettentése érdekében.
Mint arról beszámoltunk, az orosz hadsereg iráni Sahíd drónokkal támadta az ukrán gabonaszállításban jelentős szerepet játszó dunai kikötővárost, Izmajilt, ahol jelentős károk keletkeztek, egy gabonasiló megsemmisült.
Kijev szerint az orosz támadásokban eddig mintegy 40 000 tonna gabona semmisült meg.
Az orosz védelmi minisztérium állítása szerint ugyanakkor a városban román „zsoldosok” egy bázisát is megsemmisítették.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!