Fotó: Pixabay
Több romániai kórház számítógépes rendszerét érte hétfőn kibertámadás, ami akadályozza az intézmények normális működését. A szakemberek rendkívüli biztonsági intézkedésekkel védik a hálózatra kötött többi kórházat.
2024. február 12., 11:232024. február 12., 11:23
2024. február 12., 16:342024. február 12., 16:34
A Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerint több kórház szolgáltatója ellen indított zsarolóvírusos kibertámadásról van szó. A DNSC közölte,
A szakhatóság szakembereiből álló csapat a helyszínen van, hogy kivizsgálja a kiberincidenst – közölte az intézmény. Amely azt javasolja, ne lépjenek kapcsolatba a kórházak informatikai csapataival, hogy azok az informatikai szolgáltatások és adatok helyreállítására összpontosíthassanak. Arról, hogy mely kórházakról van szó, nem érkezett tájékoztatás, csupán az érintett bukaresti intézményekről, amelyek között ott van a Marius Nasta, a Bagdasar Arseni, a Colțea és a Fundeni kórház.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter szerint 15-20 intézményről lehet szó országszerte.
Az egészségügyi tárca hétfőn délután közölte: 18 kórházat érintett a kibertámadás. Köztük két partiumi és egy bánsági is van: a nagybányai sürgősségi és a máramarosszigeti városi kórház mellett a temesvári szívkórház is.
A kórházak jelenleg offline üzemelnek. A szaktárca részletesebb tájékoztatása szerint a „masszív zsarolóvírusos” kibertámadás nyomán a rendszer nem működik, a fájlokat és az adatbázisokat a támadók titkosították. Az IT-szakértők, beleértve a kiberbiztonsági igazgatóság szakembereit is, dolgoznak a rendszer visszaállításán – tájékoztatott a tárca.
Leszögezték, hogy a szakemberek rendkívüli biztonsági intézkedésekkel védik a hálózatra kötött többi kórházat.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
szóljon hozzá!