Fotó: Pixabay.com
Az Európai Unió (EU) 16 és 74 év közötti lakosságának 89 százaléka, azaz tízből mintegy kilenc személy főleg online hírek olvasására használta az internetet 2021-ben; az uniós országok közül Romániában a legkisebb az online híreket olvasó internetfelhasználók aránya – derül ki az EU statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
2022. augusztus 24., 19:252022. augusztus 24., 19:25
A 2021-es adatok azt mutatják, hogy EU-szerte a 16 és 74 év közötti internetezők 72 százaléka látogatta a különféle magazin-, újság- és híroldalakat, ami két százalékpontos növekedést jelent 2016-hoz képest.
Az EU tagállamai közül a legmagasabb arányban Finnországban (93 százalék), Litvániában és a Cseh Köztársaságban (egyaránt 92 százalék), Horvátországban és Görögországban (90) olvastak online híreket az internetezők.
2016-hoz képest 2021-ben a nők körében több mint három százalékponttal, a férfiak körében pedig két százalékponttal nőtt azoknak az aránya, akik online hírek olvasására használják az internetet, de összességében a férfiak sokkal nagyobb valószínűséggel olvasnak online híreket, mint a nők (74, illetve 71 százalék).
Korcsoportok szerint a 25 és 54 év közöttiek körében a legnépszerűbb az online hírolvasás (75 százalék). Ebben a korosztályban, valamint az 55-74 év közöttiek körében (68 százalék) három, illetve két százalékpontos növekedés figyelhető meg ezen a téren – írja az Agerpres.
A felsőfokú végzettséggel rendelkezők 85 százaléka használja az internetet magazinok, újságok és online hírek olvasására, míg a felsőfokú végzettséggel nem rendelkezők körében ez az arány 57 százalék.
Romániában mintegy 13 millió 74 év alatti felnőtt használta már életében az internetet, de több mint tízmillió nem rendelkezik alapvető digitális készségekkel – mutatott rá a digitális kirekesztettségről szóló elemzésében az Economedia.ro.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!