Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Az Európai Unió által beszerzett koronavírus elleni oltóanyag alig több, mint felét használta fel az elmúlt kilenc hónapban Románia. A kormány több mint kétmillió adag vakcinát ajándékozott el.
2021. szeptember 21., 17:252021. szeptember 21., 17:25
2021. szeptember 21., 18:132021. szeptember 21., 18:13
Románia eddig 18 522 449 adag koronavírus elleni oltóanyagot kapott, de ennek alig több, mint felét használta fel – számolt be a hatóságoktól kikért adatokra hivatkozva a Hotnews.
A hírportál szerint valamivel kevesebb, mint 5,4 millió román állampolgárt oltottak be, és közel 2,1 millió dózist eladományozott a kormány. Újabb 2,2 millió adag vakcinát eladtak, míg közel 750 ezer adag vakcinának lejárt a szavatossága. A Hotnews szerint
Az országban eddig 9 955 326 adag oltóanyagot használtak fel 2020. december 27. óta, 5 384 683 román állampolgár kapta meg a koronavírus elleni védőoltást.
Az egészségügyi minisztérium adatai szerint 748 390 adag AstraZeneca oltás szavatossága járt le, míg 4 720 Moderna oltóanyagnak október 31. az érvényességi határideje.
Újabb 2 223 000 adag oltást eladott a kormány, 1 170 000 adag Pfizer oltóanyagot Dániának, míg 1 053 000 adagot Dél-Koreának, és a hírportál szerint újabb adagok eladásáról folynak tárgyalások.
Bűnvádi eljárást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésével kapcsolatban.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!