Képünk illusztráció
Fotó: Roaf.ro
A védelmi minisztérium közleményt adott ki az Agerpres megkeresésére, amelyben azt írja, hogy a MiG 21-LanceR repülőgépek 2018 és 2021 között nem a használt üzemanyag okozta károsodások miatt vesztegeltek a földön.
2022. október 06., 09:522022. október 06., 09:52
2022. október 06., 09:552022. október 06., 09:55
A szaktárcát azt követően reagáltatta a hírügynökség, hogy a Ploieşti megyei szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) kivizsgálást indított két üzletember ellen, miután a jelek arra utalnak, hogy a védelmi minisztérium egyes repülői nem megfelelő minőségű üzemanyag miatt rongálódtak meg.
A védelmi minisztérium közleménye szerint 2018 és 2021 között a MiG 21-LanceR flotta képes volt küldetéseinek teljes körű ellátására, beleértve a légi járőrszolgálatokat is.
– fogalmaz a szaktárca, hozzátéve, hogy a Jet Fly Hub céggel nyílt közbeszerzési eljárás révén, a vonatkozó törvények betartásával kötöttek szerződést. A közlemény arról is beszámol, hogy 2018. december 14-én minőségi kivetnivalókat találtak a leszállított üzemanyagban, ezért a szállítót értesítették, hogy az árut nem veszik át. A szállítás ismét beindult, amikor a cég a szerződés műszaki előírásainak megfelelő üzemanyagot biztosított. A keretmegállapodást a minisztérium 2021. július 31-én, az eredeti határidő lejárta előtt egyoldalúan felmondta, mivel a cég többször késett az áru leszállításával.
Az említett időszakban a MiG 21-LanceR gépeken az üzemanyag-ellátó berendezések szennyeződésektől való megtisztítása, illetve rutinszerű javítási munkák céljából végeztek beavatkozásokat.
– írja a védelmi minisztérium.
Amint arról beszámoltunk, a Ploieşti megyei szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) kivizsgálást indított két üzletember ellen, miután bizonyítékokat gyűjtött arra utalnak, hogy a védelmi minisztérium egyes repülői nem megfelelő minőségű üzemanyag miatt rongálódtak meg. Az üzemanyagot a két üzletember, Cristian Berendel és Dan Florin Berendel cége szállította. A két üzletember ellen szervezett bűnözői csoport létrehozása, csalás, okirat-hamisítás, illetve ugyanezen cselekmények elkövetésére való felbujtás gyanúja miatt indult eljárás.
A nyomozati anyag szerint a tanúvallomások arra utalnak, hogy a rossz minőségű üzemanyag miatt megrongálódott és javításra szorult több katonai repülőgép. Mivel a védelmi és stratégiai szerepet ellátó repülőgépek kénytelenek voltak a javítóműhelyben vesztegelni, és figyelembe véve azt is, hogy Románia NATO-tagállam, az ügyészek szerint a csalás a nemzetbiztonság rovására történt, a tettek pedig kimerítik a rombolás bűncselekményét.
A Cristian Berendel és Dan Florin Berendel érdekeltségébe tartozó cég 2018 februárjában kötött 4 évre szóló szerződést a védelmi minisztériummal kétfajta kerozin – Jet Al és Jet Al Premium – szállítására. A keretmegállapodás időtartama 2018. március elseje és 2021. december 31-e között volt. A nyomozó hatóság becslése szerint az okozott kár 32 553 147,19 lej.
Kivizsgálást indított a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) ploieşti-i kirendeltsége két üzletember ellen, miután a bizonyítékok szerint a védelmi minisztérium egyes repülői nem megfelelő minőségű üzemanyag miatt rongálódtak meg.
Egy emberként kell fellépnünk december elsején, és egy hangon kell megálljt parancsolnunk a magyarellenességnek – mondta Novák Levente szenátorjelölt.
Az elnökválasztás vasárnapi első fordulójában leadott szavazatok újraszámolását kéri az alkotmánybíróság a Központi Választási Irodától (BEC) – derült ki csütörtökön a taláros testület ülése után.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) az ügyészséghez és a rendőrséghez fordul, hogy ellenőrizzék, hogyan finanszírozta Călin Georgescu választási kampányát, mivel az AEP-nek nulla lejes választási költséget jelentett.
Klaus Iohannis államfő úgy hívta össze a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését a választások ügyében, mintha a romániaiak szavazatai veszélyeztetnék a nemzetbiztonságot – jelentette ki George Simion, a Románok Egyesüléséét Szövetség (AUR) elnöke.
Călin Georgescu független, szélsőjobboldali elnökjelölt, aki óriási meglepetésre megnyerte az elnökválasztás első fordulóját, arra szólította fel a tüntetőket és második fordulós ellenfelét, Elena Lasconit, hogy az esetleges incidensek elkerülése végett
A TikTok romániai működésének felfüggesztését kéri Pavel Popescu, a Román Távközlési Hatóság (ANCOM) alelnöke, amíg az állami intézmények le nem zárják az elnökválasztási kampány esetleges manipulációjával kapcsolatos vizsgálatot.
Ilie Bolojan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke szerint a vasárnap esedékes parlamenti választások után a jelenlegi politikai helyzetet alapján már nem lesz lehetséges egy két pártból álló koalíció, sőt akár négy párt is kormányra kerülhet.
A bruttó minimálbér megemeléséről fogadott el határozatot szerdai ülésén a kormány. A döntés értelmében január elsejétől 4050 lej lesz a legkisebb bruttó kereset.
Klaus Iohannis elnök összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelyre csütörtökön 14.00 órai kezdettel kerül sor a Cotroceni-palotában – tájékoztatott az elnöki hivatal.
Az Állandó Választási Hatóság szerdán bejelentette, hogy az elnökválasztás november 24-i fordulójában induló 14 jelölt pénzügyi megbízottjainak eddig közölt adatai szerint a jelölteknek összesen 119,4 millió lejt állt rendelkezésükre a kampányuk finanszírozására
szóljon hozzá!