Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Három, az uniós szankciók feketelistáján lévő orosz üzletember tulajdonában lévő cégnek a számláit zárolta a romániai adóhatóság (ANAF) – írta a Hotnews.
2022. március 24., 19:092022. március 24., 19:09
A bukaresti hírportál szerint a TMK Artrom, a TMK Assets és a TMK Europe GMBH cégekről van szó, melyeket közvetett módon a TMK Steel Holding United irányít, ennek tulajdonosa pedig rajta van azon orosz üzletembereknek a listáján, akikre uniós szankciók vonatkoznak.
Az adóhatóság az említett vállalkozónak és cégeinek minden gazdasági és pénzügyi tartalékát befagyasztotta, az erre vonatkozó döntés meg fog jelenni a Hivatalos Közlönyben.
Ugyanakkor a TMK ARTROM kérésére engedélyezték az alkalmazottak és a beszállítók kifizetését, amennyiben ezek nem szerepelnek az említett uniós listán. A TMK ARTROM egyébként 1982 óta létezik Romániában, csöveket gyárt, melyeket többek között az autógyártásban is használnak. A TMK Assets bukaresti ingatlanfejlesztő cég, 2020-ban veszteséggel zárt.
A szankciókat bevezető uniós rendelet szerint Dimitrij Alekszandrovics Pumpijanszki a PJSC Pipe Metallurgic Company igazgatótanácsának is tagja, illetve a Group Sinara igazgatótanácsának az elnöke.
A Hotnews szerint Pumpijanszki is részt vett azon a Vladimir Putyin orosz elnökkel való találkozón, melyen 36 üzletemberrel beszélte meg az államfő a nyugati szankciókkal előállt helyzetet, tehát Putyin belső köreihez tartozik.
Az ANAF egyébként nemrég az Aeroflot orosz légitársaság számláit is zárolta, emlékeztet a Hotnews.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!