Fotó: Facebook/European Commission
A Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára pénteken úgy nyilatkozott, hogy ha Hollandia sakkban tartja Romániát a schengeni tagság tekintetében, akkor az európai szolidaritás eszméje „képmutatássá és kettős mércévé” alakulhat át.
2022. október 21., 12:292022. október 21., 12:29
2022. október 21., 13:102022. október 21., 13:10
„Nem lehet európai egységről beszélni, ha Románia nincs a schengeni övezetben” – jelentette ki Paul Stănescu. „Az európai szolidaritás eszméje, amelyre az elmúlt napokban európai közméltóságok, többek közt Ursula von der Leyen asszony, az Európai Bizottság elnöke is hivatkozott, hasznos.
Múlt héten már elmondtam, hogy Románia megérdemli, hogy emelt fővel lépjen a schengeni térségbe, anélkül, hogy hajbókolnánk Hollandiának” – fogalmazott Stănescu, aki szerint Hollandia nevetség tárgyává teszi magát azáltal, hogy korlátozza a román állampolgárok szabad mozgását, és Románia „jogos elvárása” az európai államokkal szemben, hogy jobb belátásra bírják Hollandiát.
Mark Rutte holland miniszterelnök csütörtökön ismét elmondta a holland parlamentben tartott felszólalásában, hogy elvileg semmi akadálya Románia és Bulgária schengeni csatlakozásának.
Sérelmezte továbbá, hogy míg Románia a schengeni csatlakozás minden technikai és politikai feltételét teljesítette, addig olyan országok, amelyeknek „súlyos gondjaik vannak a jogállammal”, részei a schengeni közösségnek – közölte az Agerpres.
A holland parlament egy olyan állásfoglalást fogadott el, mely szerint Hollandiának nem kellene megszavaznia Románia és Bulgária schengeni csatlakozását.
Barabás T. János, a budapesti Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető elemzője nem lát elutasítást a holland kormanyfő álláspontjában, ami Románia schengeni tagságát illeti, sőt, véleménye szerint több továbblépési lehetőség is van.
Nem kíván foglalkozni Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke arról, hogy kinevezné-e miniszterelnöknek Klaus Iohannis leköszönő államfőt, ha megnyeri az elnökválasztást.
Csupán 2025. január 7. után lesz Romániának új kormánya Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és egyben államfőjelöltje szerint.
Több mint 650 ezer hátrányos helyzetű családból származó óvodás és iskolás részesül idén az 500 lej értékű tanszertámogatásból.
A legfelsőbb bíróság szerdai döntése értelmében vizsgálati fogságban marad Marta Dalida Achim, a tisztségéből felfüggesztett ügyvédnő, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
Magánrendelőt tervez nyitni Nelu Tătaru volt egészségügyi miniszter, miután a legfelsőbb bíróság megtiltotta, hogy állami kórházakban gyakorolja a szakmáját.
Döntő házként fogadta el szerdán a szenátus a harminckét F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvénytervezetet.
Tehéntejből készült sajtot hívnak vissza a Carrefour üzletlánc boltjaiból, miután Listeria monocytogenes baktériumot találtak benne.
A gyanú mellett egyértelmű bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy George Simion, az AUR elnöke találkozott az orosz katonai hírszerzés tisztjeivel, és békés tüntetéseket, választási felvonulásokat próbált eltéríteni.
Nagyon is igazak a romániai választásokba való orosz beavatkozási kísérletekről szóló hírek – jelentette ki a Krónikának Barabás T. János elemző.
Sorin Moldovan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselője kedden kijelentette, hogy 2030-ban érkeznek Romániába az első amerikai F-35-ös vadászgépek, amelyek beszerzéséről aznap fogadott el törvénytervezetet a képviselőház.
szóljon hozzá!