Fotó: Jakab Mónika
Magyarázatot várnak a bukaresti szaktárcától az oktatási szakszervezetek a tanügyi alkalmazottak Edusal nevű bérezési programja frissítésének késése miatt.
2023. február 08., 18:272023. február 08., 18:27
2023. február 08., 18:292023. február 08., 18:29
A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) és a Spiru Haret Tanügyi Szakszervezeti Szövetség szerdai közleményében megengedhetetlennek nevezte, hogy a tanintézetek még mindig nem kapták meg a bérezési programot frissítő csomagot.
„Minket nem érdekel, hogy az oktatási minisztérium tárgyalásokat folytat a programot készítő céggel a szerződés meghosszabbításáról, minket csak az érdekel, hogy a rendszerben dolgozók időben megkapják a fizetésüket” – fogalmaztak.
A szakszervezetek kérik a minisztériumtól, hogy hozza nyilvánosságra, mennyit fizetett az elmúlt tíz évben az Edusal szoftvert készítő és karbantartó cégnek, illetve tegye közzé az azzal kötött szerződést. Úgy vélik, az ehhez hasonló késések elkerüléséért az oktatási tárcának ki kellene fejlesztenie egy saját szoftvert a bérek kiszámolására és kifizetésére. „Emellett követeljük, hogy vonják felelősségre a késés miatt felelős személyeket” – nyomatékosították.
Hozzátették, nem ez az első eset, amikor késve vagy hibákkal érkeznek a frissítések. Ilyenkor a bérek kifizetésével foglalkozó alkalmazottaknak rendszerint túlórázniuk kell, noha a pluszmunkát nem fizetik – áll még a két szakszervezeti szövetség közleményében.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!