Fotó: Facebook/Cătălin Predoiu
Cătălin Predoiu belügyminiszter vasárnap este kijelentette, hogy Gerhard Karner osztrák belügyminiszter egyelőre egy sajtónyilatkozatban mondta azt, hogy Ausztria beleegyezik a légi határok megszüntetésébe Románia számára; ez pedig nem hivatalos álláspont.
2023. december 11., 10:572023. december 11., 10:57
A Digi 24-nek nyilatkozva Predoiu leszögezte, hogy Ausztria bejelentése nem volt meglepő Románia számára, és „a fő politikai jelentősége az, hogy Bécsben végre megváltozott az álláspont ebben a kérdésben, és mostantól a tárgyalások technikai területen folytatódnak”.
„A nyilatkozatot megelőző hónapokban folyamatos megbeszélések folytak.
– mondta a belügyminiszter.
Amikor augusztus 23-án találkozott Bécsben osztrák hivatali kollégájával, Gerhard Karnerrel,
– említette meg Predoiu.
„A nagy lépés az volt, hogy a nem-ről igen-re váltottunk, de lássuk, milyen feltételek mellett. Ez egy lépés. Tudom, hogy voltak olyan nyilatkozatok, különösen az ellenzék részéről, amelyek szerint ez túl kevés, és hogy automatikusan mindent egyszerre kellene megkapnunk” – hangsúlyozta a belügyminiszter.
Predoiu szerint
„Minden országnak, amelynek beruházásai vannak itt Romániában, az európai országoknak, a stratégiai partnereknek, mindenkinek, akinek gazdasági érdekei vannak Romániában, hasznára válik, ha belépünk a Schengenbe, mivel országként bebizonyítottuk, hogy meg tudjuk védeni a határt az illegális migráció előtt. Európában nálunk a legalacsonyabbak az illegális migrációs számok” – állította Predoiu.
Nyomatékosította azonban, hogy
„A salzburgi fórumon meglátjuk, pontosan mit akarnak osztrák partnereink. Egyelőre csak egy sajtónyilatkozat van. A sajtónyilatkozat nem egy hivatalos dokumentum, és nem egy hivatalos álláspont” – szögezte le Cătălin Predoiu, hozzátéve, hogy két nap múlva találkozik az osztrák belügyminiszterrel.
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
szóljon hozzá!