Fotó: Beliczay László
Csökkent az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, összlétszámuk meghaladta a 993 ezret – közölte csütörtökön a stratégiai kommunikációs törzs (GCS).
2021. április 08., 13:282021. április 08., 13:28
2021. április 08., 13:482021. április 08., 13:48
A hivatalos tájékoztatás szerint a legutóbb vizsgált 24 óra alatt 4989 fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 993 613. Ezt megelőzően szerdán 5407-tel, kedden 5231-gyel, hétfőn 3611-gyel, vasárnap 4151-gyel, szombaton 5498-cal, pénteken 5808-cal, múlt csütörtökön 6115-tel emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában (az eddigi rekord 10 269 napi eset).
Az ország területén eddig 24 733 elhalálozást jegyeztek, 172-vel többet, mint egy nappal korábban (az eddigi napi csúcs 213).
Intenzív osztályon 1495 személyt kezelnek (az eddigi rekord 1487). Jelenleg összesen 13 859 beteget ápolnak az ország különböző kórházaiban (az eddigi rekord 14 165).
Eddig 6 907 828 PCR koronavírustesztet és 683 537 antigén gyorstesztet végeztek és dolgoztak fel országszerte; 29 278 PCR-tesztet és 11 214 antigéntesztet a legutóbb vizsgált 24 órában.
Fotó: GCS
Románia területén 67 560, koronavírussal fertőzött személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 16 271 beteg pedig intézményes karanténban. További 48 327 személy van lakhelyi, 95 pedig intézményes vesztegzár alatt.
A koronavírus-járvány terjedésének megelőzését, illetve legyőzését szolgáló törvény rendelkezései értelmében a rendőrök és a csendőrök 5334 személyt büntettek meg összesen 983 600 lejre az elmúlt 24 órában.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!