Renate Weber: alkotmányellenes kötelezővé tenni a munkahelyeken a koronavírus elleni oltást
Fotó: Twitter
A Nép Ügyvédje szerint alkotmányellenes kötelezővé tenni a munkahelyeken a koronavírus elleni oltást és a munkaszerződés felfüggesztésével büntetni a vakcina beadását megtagadó alkalmazottakat.
2022. január 26., 15:122022. január 26., 15:12
2022. január 26., 15:542022. január 26., 15:54
Szerdai sajtótájékoztatóján Renate Weber ombudsman elmondta, nem tudja, hogy aktuális-e még az alkalmazottak kötelező tesztelésének a bevezetése, mert a koronavírus omikron-variánsa rendkívül gyorsan terjed. Emiatt nagyon sok munkavállaló is megfertőződik és betegszabadságot kap – írja az Agerpres.
– jelentette ki az ombudsmani hivatal vezetője.
Weber hozzátette: a szakértők és a politikai döntéshozók szerinte megtalálják majd a módját az omikron-variáns kezelésének és a járványból való kilábalás előkészítésének.
Renate Weber elmondta, számos átiratot küldtek ki a közintézményeknek, amelyekben információkat kértek arról, hogy miként szervezték meg a Covid-igazolvánnyal nem rendelkező személyek kiszolgálását, hogyan tették lehetővé számukra az adóbefizetést vagy különféle információkról való tájékozódást. Sok esetben az intézmények a Nép Ügyvédjének tájékozódó átiratai után szervezték át a helyiségeket úgy, hogy az oltatlanok is bejárhassanak.
Az ombudsman leszögezte,
A Nép Ügyvédje csak a rendeletek, a sürgősségi rendeletek és a törvények ellen emelhet kifogást az alkotmánybíróságon.
„Mi mindvégig azt mondtuk azoknak az embereknek, akik igazságtalannak érzik a veszélyhelyzetet meghosszabbító kormányhatározatok előírásait, hogy forduljanak a bírósághoz” – fogalmazott Renate Weber.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
2 hozzászólás