Renate Weber: alkotmányellenes kötelezővé tenni a munkahelyeken a koronavírus elleni oltást
Fotó: Twitter
A Nép Ügyvédje szerint alkotmányellenes kötelezővé tenni a munkahelyeken a koronavírus elleni oltást és a munkaszerződés felfüggesztésével büntetni a vakcina beadását megtagadó alkalmazottakat.
2022. január 26., 15:122022. január 26., 15:12
2022. január 26., 15:542022. január 26., 15:54
Szerdai sajtótájékoztatóján Renate Weber ombudsman elmondta, nem tudja, hogy aktuális-e még az alkalmazottak kötelező tesztelésének a bevezetése, mert a koronavírus omikron-variánsa rendkívül gyorsan terjed. Emiatt nagyon sok munkavállaló is megfertőződik és betegszabadságot kap – írja az Agerpres.
– jelentette ki az ombudsmani hivatal vezetője.
Weber hozzátette: a szakértők és a politikai döntéshozók szerinte megtalálják majd a módját az omikron-variáns kezelésének és a járványból való kilábalás előkészítésének.
Renate Weber elmondta, számos átiratot küldtek ki a közintézményeknek, amelyekben információkat kértek arról, hogy miként szervezték meg a Covid-igazolvánnyal nem rendelkező személyek kiszolgálását, hogyan tették lehetővé számukra az adóbefizetést vagy különféle információkról való tájékozódást. Sok esetben az intézmények a Nép Ügyvédjének tájékozódó átiratai után szervezték át a helyiségeket úgy, hogy az oltatlanok is bejárhassanak.
Az ombudsman leszögezte,
A Nép Ügyvédje csak a rendeletek, a sürgősségi rendeletek és a törvények ellen emelhet kifogást az alkotmánybíróságon.
„Mi mindvégig azt mondtuk azoknak az embereknek, akik igazságtalannak érzik a veszélyhelyzetet meghosszabbító kormányhatározatok előírásait, hogy forduljanak a bírósághoz” – fogalmazott Renate Weber.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
2 hozzászólás