Fotó: Gov.ro
Nyomást gyakorolnak a háziorvosokra egyes román állampolgárok, hogy az oltást ne adják be, csupán az oltási igazolást állítsák ki nekik. Ilyen eseteket az ország valamennyi térségéből jelentettek.
2021. augusztus 26., 15:132021. augusztus 26., 15:13
2021. augusztus 26., 15:162021. augusztus 26., 15:16
Egyes románok nem akarják beoltatni magukat, csupán az oltási igazolást kérik a háziorvosuktól – számolt be Gindrovel Dumitra, a Háziorvosok Országos Szövetsége oltási bizottságának elnöke.
A szakember nyilatkozatában arra a temesvári jelenségre reagált, hogy egyesek oltási igazolással kerülnek súlyos állapotban kórházba, és az orvosok attól tartanak, csak papírjuk van, de valójában nincsenek beoltva. Az oltási igazolásuk szerint ezek az egyadagos vakcinát kapták, amivel főleg a háziorvosi rendelőkben oltanak.
Gindrovel Dumitra a Digi FM-nek csütörtökön elmondta,
Azt viszont elismerte, hogy létezik ilyen nyomás, őt is megkeresték már a kéréssel, hogy úgy állítson ki valakinek oltási igazolást, hogy a vakcinát nem adja be.
Hasonló esetekről számos kollégája beszámolt, az ország minden részéből, mondta a szakember, aki szerint a háziorvosok ellenállnak a nyomásnak. Mint magyarázta,
Mint arról beszámoltunk, a Temes megyei rendőr-főkapitányság szerdán bűnvádi eljárást indított olyan temesvári Covid-betegek ügyében, akik magukról azt állították, hogy be vannak oltva, papírjuk is volt erről, de súlyos állapotban kerültek kórházba. A temesvári orvosok szerint ez orvosilag nem lenne indokolt, így fennáll a gyanú, hogy ezek a személyek illegálisan jutottak az okmányhoz, például a háziorvosuktól kapták csúszópénz ellenében.
Hivatalból eljárást indított a Temes megyei rendőr-főkapitányság több, az egyik temesvári kórházba beutalt koronavírus-fertőzött ügyében, aki azt állította magáról, hogy be van oltva, ám a betegség súlyos tünetei jelentkeztek nála.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!