Fotó: Sanitas/Facebook
Az egészségügyi szakszervezeteknek a kórházakban és a szociális ellátásban dolgozó tagjai június 7-én japán sztrájkba kezdenek. A munkabeszüntetés nélkül zajló tiltakozó akciót mindaddig folytatják, amíg követeléseik megoldódnak – jelentette be szerdán közösségi oldalán a Sanitas.
2023. május 31., 17:312023. május 31., 17:31
2023. május 31., 17:382023. május 31., 17:38
A bejegyezés szerint az egészségügyi szakszervezet országos tanácsa úgy döntött, hogy folyamatos nyomást gyakorol a döntéshozókra, figyelmeztetve őket arra, hogy az állami egészségügyben dolgozó alkalmazottak többé nem fogadják el a követeléseik rendezésének elhalasztását vagy a részleges megoldását. Emiatt június 7-én japán sztrájkba kezdenek, amit folytatnak mindaddig, amíg a szakszervezeti tagok követeléseit meg nem oldják.
Közölték azt is, hogy az egészségügyi szakszervezetek folyamatosan elemzik a kormány által vállalt intézkedések végrehajtásának stádiumát is, és az elért eredmények függvényében döntenek a következő lépésekről.
A közlemény szerint a Sanitas megyei szervezeteinek vezetői szerdán elemezték a Nicolae Ciucă miniszterelnökkel, Marcel Ciolacu képviselőházi elnökkel és Alexandru Rafila egészségügyi miniszterrel folytatott keddi tárgyalások eredményeit. Nyugtázták, hogy a döntéshozók ezen a tanácskozáson olyan intézkedéseket javasoltak, amelyek a közeljövőben a szakszervezeti követelések egy részének a rendezéséhez vezethetnek.
Ezek az intézkedések a következők: versenyvizsgák kiírása a befagyasztott állásokra; a szükséges összegek elkülönítése a két ágazat dolgozóinak vakációs utalványaira; a hatályban lévő bértörvényben előírt maximális alapbér biztosítását lehetővé tevő jogszabály azonnali elfogadása.
Nicolae Ciucă miniszterelnök és Marcel Ciolacu képviselőházi elnök kedden tárgyalt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség képviselőivel – közölte a kormány.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!