Szabadlábon. A Nordis-ügy fő gyanúsítottjai, Vladimir Ciorbă és Laura Vicol kikerült a vizsgálati fogságból
Fotó: Facebook/Nordis Group
A legfelsőbb bíróság pénteken elrendelte Laura Vicol volt szociáldemokrata képviselő és a férje, Vladimir Ciorbă üzletember szabadlábra helyezését.
2025. február 14., 13:412025. február 14., 13:41
A döntés jogerős.
Szintén szabadlábon, bűnügyi felügyelet alatt védekezhet Gheorghe Emanuel Poștoacă, Cristian Nicolae Poștoacă és Florin Poștoacă.
A romániai ingatlanpiac dinamikusan növekvő ágazat, amely számtalan lehetőséget kínál, ugyanakkor jelentős rejtett kockázatokat is hordoz.
Sanda Răileanu, Oana Claudia Oprea (a Nordis könyvelője) és Bogdan Adalbert Șaitoș házi őrizetét megszüntették.
A bukaresti ítélőtábla február 5-én rendelte el a Nordis-ügyben gyanúsított Laura Vicol volt szociáldemokrata párti képviselő és a férje, Vladimir Ciorbă üzletemben, a Nordis csoport többségi tulajdonosa harmincnapos előzetes letartóztatását.
Tánczos Barna pénzügyminiszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét az adóhatósághoz (ANAF), miután négy ANAF-alkalmazottat azzal gyanúsítottak meg, hogy eltitkolták a Nordisnál talált szabálytalanságokat.
Sanda Răileanut, Oana Claudia Opreát (a cégcsoport könyvelője) és Bogdan Adalbert Șaitoșt (részvényes és igazgató) házi őrizetbe helyezték, Gabrielei Vasile (humánerőforrás-menedzser) és Cristian Matei (beszerzési igazgató) ellen pedig bűnügyi felügyeletet rendeltek el.
A felsorolt személyeket többek között
Az ügyészek szerint a gyanúsítottak ezeket a bűncselekményeket folytatólagosan követték el.
Az ügy gyanúsítottja Traian Băsescu volt államfő lánya, Ioana Băsescu és Andreea Cosma volt PSD-s képviselő is, akik az ügyészek szerint közjegyzőként segítették a bűnszervezetet. Ellenük bűnügyi felügyelet alatt zajlik eljárás – emlékeztet az Agerpres..
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte a Nordis-ügyben gyanúsított Laura Vicol volt szociáldemokrata párti képviselő előzetes letartóztatását – nyilatkozták az Agerpresnek ügyészségi források.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) nyomozása 40 természetes személyt és 32 céget érint. Az ügyészek szerint a Nordis-ügy gyanúsítottjai egy piramisszerűen felépített bűnszervezetet hoztak létre. Ennek vezetői
A nyomozati anyag szerint a bűnszervezet vezetői 2019 és 2024 között öt cégen keresztül összesen több mint 957.000.000 millió lejt (több mint 195 millió eurót) kaptak az ügyfelektől.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
Megkezdte a három ellenzéki párt a bizalmatlansági indítványhoz szükséges aláírások összegyűjtését, miután a kormány hétfőn felelősségvállalással akarja elfogadtatni a költségvetési hiány lefaragását célzó megszorító intézkedéseket.&
Alapfokon tizenhárom év három hónap szabadságvesztésre, valamint az áldozatoknak százezer eurónyi kártérítés kifizetésére ítélte kiskorú elleni nemi erőszak miatt az ügyben eljáró bíróság a „zsenimentorként” ismert férfit, Kristóf Lajost.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) toronymagasan vezet a pártok támogatottsági versenyében – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
szóljon hozzá!