Fotó: Pixabay
Az Európai Unió (EU) országaiban felső középfokú oktatásban részt vevő tanulók 59 százaléka tanult legalább két idegen nyelvet 2019-ben – derül ki az Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
2021. szeptember 24., 19:322021. szeptember 24., 19:32
2021. szeptember 24., 19:342021. szeptember 24., 19:34
A statisztikák szerint Luxemburgban és Franciaországban minden középiskolás tanult legalább két idegen nyelvet 2019-ben, majd Észtország, Románia, Csehország és Finnország következik a sorban egyaránt 99 százalékos aránnyal. Szlovákiában a középiskolások 98 százaléka, Horvátországban 95 százalék, Szlovéniában 92 százalék tanul két vagy ennél több idegen nyelvet.
Ezzel szemben Görögországban a felső középfokú oktatásban részt vevők mindössze 1 százalékáról mondható ez el, és alacsony a legalább két idegen nyelvet tanulók részaránya Portugáliában (6 százalék), Írországban (12), Olaszországban (25) és Spanyolországban (27) is.
Az EU-n kívüli országok nyelvei közül az oroszt tanulták a legtöbben 2019-ben (3 százalék), ez főleg Észtországban (68), Lettországban (57), Litvániában (30) és Bulgáriában (24) volt elterjedt – részletezi az Agerpres.
Az adatokat a nyelvek szeptember 26-án ünnepelt európai napja alkalmából közölte az Eurostat.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A Concordia Munkáltatói Szövetség elnöke, Dan Șucu szerint a politikai osztály okozta új válságot nem adóemelésekkel, hanem a közpénzekkel való helyes gazdálkodással lehet megoldani.
Meg akart támadni egy agresszíven viselkedő medve egy juhászt az esztenán a Fogarasi-havasokban, a férfi menekülés közben megsérült.
A szakszervezetek aláírásgyűjtésbe kezdtek az általános sztrájk kirobbantására, és ősztől a lakosság többsége az utcára fog vonulni – jelentette ki pénteken Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke.
Ilie Bolojan kormányfő a szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek képviselőivel egyeztetett pénteken a deficitcsökkentő intézkedések törvénytervezetéről és annak szociális és gazdasági hatásairól a háromoldalú egyeztető tanács ülésén.
szóljon hozzá!