Korodi Attila: ami most van, az csak diverzió
Fotó: Gábos Albin
Nem hiszi el az RMDSZ, hogy a kormány komolyan gondolja a kisebbségi törvény elfogadását.
2019. szeptember 17., 18:172019. szeptember 17., 18:17
2019. szeptember 17., 18:202019. szeptember 17., 18:20
A kabinet most közzétett féléves prioritáslistáján ugyanis szerepel a kulturális autonómiát, a kisebbségi jelképek szabad használatát és a kisebbségek lakta térségek etnikai összetétele megváltoztatásának tiltását szavatoló jogszabály elfogadása, amelyet az RMDSZ már hosszú évek óta követel, ugyanakkor az RMDSZ szerint a szándék nem őszinte.
– közölte a szövetség.
Korodi Attila, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője emlékeztetett: a kisebbségi törvényt még a Tăriceanu-kormány terjesztette be 14 évvel ezelőtt, a mostani kormánynak semmi köze hozzá. „Az, hogy esetleg a mostani kormány el akarná fogadtatni a parlamenttel, diverziókeltés. Az RMDSZ abban érdekelt, hogy egy nyitott, erős többséggel vitassa meg ezt a törvényt, de ehhez semmilyen feltétel nem teljesül. Nincsen stabil többség a politikai életben, és nem is nyitott, gondoljunk csak Úzvölgyére. Tehát ami most van, az csak diverzió” – szögezte le Korodi, aki azt is elmondta, a kormány nem konzultált előzetesen az RMDSZ-szel.
Mint ismeretes, az RMDSZ 2016-ban parlamenti támogatásról szóló szerződést kötött az akkor nagy többséggel megválasztott Szociáldemokrata Párt – Liberálisok és Demokraták Szövetsége (ALDE) koalícióval. A magyar választópolgárok körében népszerűtlen paktumot az RMDSZ idén májusban, az európai parlamenti választások előtt mondta fel, hivatalosan azzal az indokkal, hogy a kormány nem akadályozta meg a magyarellenes románok randalírozását az úzvölgyi osztrák–magyar katonatemetőben. Az, hogy most a kisebbségi törvény megjelent a kormány prioritáslistáján, minden bizonnyal arra szolgálna, hogy rábírja az RMDSZ-t az ALDE kilépése után kisebbségben maradt PSD-kormány támogatására.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke fej-fej mellett áll az elnökválasztás második fordulójába jutást jelentő második helyért zajló küzdelemben egy friss felmérés szerint.
Tizenhárom megye összesen 20 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Országszerte leállt péntek reggel az autók műszaki vizsgáztatása (ITP).
Marcel Ciolacu elismerte, hogy három éve a fiával együtt utazott a nizzai Forma-1-es versenyre, de azt állítja, hogy ezt saját pénzén tette, nem a Nordis pénzén, még akkor, amikor az ingatlanbotrányba keveredett cég nem küszködött pénzügyi nehézségekkel.
A csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős miniszter cáfolta a postahivatalok bezárásáról és az alkalmazottak tömeges elbocsátásáról szóló híreszteléseket.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is tagja a Marcel Ciolacu miniszterelnököt pénteki magyarországi munkalátogatására elkísérő delegációnak.
Romániai fejlesztésű drónok gyártásáról fogadott el memorandumot csütörtöki ülésén a kormány – számolt be Radu Oprea gazdasági miniszter.
A külföldi szavazókörzeteknél három napon át lehet szavazni az elnökválasztáson; elsőként az új-zélandi Auckland városában nyitnak meg a szavazóhelyiségek.
A két nappal ezelőtt forgalomba helyezett Coradia Stream vonat teljes mértékben üzemképes, de mivel a mozdony leválasztásakor a fedélzeti számítógépen hibaüzenetek jelentek meg, a szerelvényt inkább a remízben tartották.
Választások nincsenek kampány nélkül, a román politikum pedig a lehető legnagyobb mértékben kimaxolja a korteskedést: a napokban két jelölt is a hírhedt román lakodalmas zene, a manele sztárjaival komponáltatott magának „kampányhimnuszt”.
szóljon hozzá!