A tanügyi szakszervezetek képviselői idén már több ízben is tartottak tiltakozó megmozdulást
Fotó: Facebook/Fsli Romania
A Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) és a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség több mint ezer tagját várják szerdán 12 és 13 óra között a kormány épülete előtt szervezett tiltakozó megmozdulásra.
2023. március 29., 10:272023. március 29., 10:27
Az Agerpres által idézett közlemény emlékeztet: a szakszervezetek legfőbb követelése, hogy valamennyi tanügyi alkalmazott kapja meg a 2017-es bértörvényben 2022-re előirányzott fizetését, kérik továbbá hogy növeljék a tanügyi kisegítő személyzet bérét, fizessék ki a tanügyi alkalmazottak munkakörülményeinek megfelelő bérpótlékokat, és hogy a készülő új bértörvényben a pedagógusok kerüljenek egy magasabb javadalmazási kategóriába.
Követelik ugyanakkor egy olyan törvény elfogadását, amely előírja, hogy a közalkalmazotti béreket évente az infláció mértékével indexálják, továbbá a túlórák kifizetését és a vissza nem térítendő európai alapokból finanszírozott projektekkel foglalkozó csoportokba kinevezett tanügyi alkalmazottak munkájának a jövedelmezését is.
csütörtökön pedig a Brăila, Dâmboviţa és Dolj megyei prefektúra előtt tiltakoznak majd.
A FSLI és a Spiru Haret jelezte egyúttal: áprilisban is folytatják a tiltakozó akciók sorát, májusban nagyszabású tüntetést szerveznek Bukarestben, és május végén, ha szükséges, kirobbantják az általános tanügyi sztrájkot.
Tiltakozó akciókat tervez március 2-ától a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége (FSLI), amely többek között azt követeli, hogy valamennyi tanügyi alkalmazott kapja meg a 2017-es bértörvényben az idei évre előirányzott fizetését.
A kormány székhelye előtt tüntetnek szerdán a tanügyi szakszervezek.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos tanácsa megbízta a párt főtitkárságát és választási kampányának vezetőjét az Elena Lasconi pártelnök népszerűsítésére kötött szerződések felbontásával – jelentette be Ionuț Moșteanu.
Cáfolják az egykori Ponta-kormány miniszterei Victor Ponta volt kormányfő azon állítását, hogy 2014-ben az ő utasítására árasztottak el romániai falvakat a dunai árhullám idején, hogy ezzel meg lehessen menteni Belgrádot az árvíz pusztításától.
Miután tudományosan is igazolták, hogy több mint 10 ezer medve él Romániában, Tánczos Barna reméli, hogy a hatóságok meghozzák a szükséges intézkedéseket az emberéletek és a gazdák termésének védelme érdekében.
Pengeváltáshoz vezetett Marcel Ciolacu jelenlegi és Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök között, hogy előbbi Ponta elnökválasztási versenyből való visszalépését követelte az árvízbotrány miatt.
Hivatalossá vált, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) kihátrál saját pártelnöke, Elena Lasconi mögül, és Bukarest függetlenként induló főpolgármesterét – a párt korábbi elnökét – támogatja az államfőválasztáson.
Bulgária 2025. május 1-től drágítja a matricákat, így azok, akik Bulgáriába vagy Görögországba tartanak autóval, többet fognak útdíjként fizetni.
Victor Ponta független román államfőjelölt visszalépését kéri Marcel Ciolacu kormányfő és több politikustársa a volt miniszterelnök egy, a 2014-es árvíz idején hozott döntése miatt.
A romániai polgárok csaknem 90 százaléka úgy véli, hogy az ország nemzeti érdeke, hogy az EU és a NATO tagja maradjon, de féltik az EU-tól a szuverenitást – derül ki egy friss felmérésből.
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan ügyvivő államfő úgy véli, hogy a bíráknak és ügyészeknek nem kellene 47-50 éves korukban nyugdíjba vonulniuk, amikor szakmai életük csúcsán vannak.
szóljon hozzá!