Ebben az ügyben már született egy jogerős ítélet Dan Şova ellen 2018 júniusában
Fotó: Gov.ro
Befolyással üzérkedés bűncselekménye miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla Dan Şova volt közlekedésügyi minisztert, szociáldemokrata szenátort a govorai hőerőművel kapcsolatos ügyben. A CET Govora volt igazgatója, Mihai Bălan három év letöltendőt kapott hivatali visszaélés miatt.
2021. november 17., 13:072021. november 17., 13:07
2021. november 17., 13:082021. november 17., 13:08
Ebben az ügyben már született egy jogerős ítélet Dan Şova ellen 2018 júniusában. Akkor három év szabadságvesztésre ítélte a legfelsőbb bíróság, hat hónap után azonban kiengedték a börtönből egy alkotmánybírósági döntés alapján, amely törvénytelennek ítélte az öttagú bírói testületek kijelölését – írja az Agerpres.
A döntés értelmében a négy évből levonják azt az időszakot, amit Şova előzetes letartóztatásban töltött (2015. december 3. és 2016. február 8. között), illetve az első ítélet után leült hónapokat (2018. június 20. és 2018. december 19. között). Az ítélet 100 ezer euró elkobzásáról is rendelkezik. A hőerőmű volt igazgatójának, Mihai Bălannak ugyanakkor 1 056 141 lejt kell fizetnie a CET Govorának.
A korrupcióellenes ügyészség szerint 2011 októbere és 2014 júliusa között Dan Şova összesen 100 ezer eurót kapott egy személytől, cserében pedig közbenjárt Mihai Bălannal, hogy a CET Govora kössön jogi tanácsadási szerződést egy ügyvédi irodával, havi 10 000 euró értékben.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!