Fotó: Székelyhon
Módosul az oltási kampány második szakaszának a stratégiája egy újonnan elfogadott kormányhatározat szerint. Eszerint az illetékesek oly módon alakítják át az oltási kampány regisztrációs platformját, hogy az idősek és krónikus betegek előnyt élvezzenek.
2021. január 21., 15:042021. január 21., 15:04
2021. január 21., 15:082021. január 21., 15:08
A Hotnews hírportál az oltási kampányt lebonyolító bizottságra hivatkozva arról számolt be, hogy a platformon egy nap alatt az előjegyzési időpontok 75 százalékát a 65 évnél idősebb, a krónikus beteg és fogyatékkal élő személyeknek tartják fenn, csupán a maradék 25 százalékot vehetik igénybe a különböző stratégiai ágazatok dolgozói.
A bizottság tájékoztatása szerint már el is küldték az erre vonatkozó módosítási kérést a platformot felügyelő Különleges Távközlési Szolgálatnak (STS), így az online adatbázisba újabb szűrők kerülnek.
A munkáltatók esetében csupán annyiban változik a regisztráció, hogy egyetlen nap alatt csak annyi alkalmazottat jegyezhetnek elő oltásra, amennyit a rendszer megenged, a többit már a következő napra kell regisztrálni. Az újítás a több száz alkalmazottal rendelkező vállalatok számára okozhat kisebb kellemetlenséget.
Az oltási kampányt koordináló bizottság a jelenlegi regisztrációs nehézségekre utalva arról is beszámolt, hogy
Ez más uniós országokban is így történik, tették hozzá, annak érdekében, hogy a lehető leghatékonyabb legyen az oltási folyamat.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!