Fotó: Székelyhon
Módosul az oltási kampány második szakaszának a stratégiája egy újonnan elfogadott kormányhatározat szerint. Eszerint az illetékesek oly módon alakítják át az oltási kampány regisztrációs platformját, hogy az idősek és krónikus betegek előnyt élvezzenek.
2021. január 21., 15:042021. január 21., 15:04
2021. január 21., 15:082021. január 21., 15:08
A Hotnews hírportál az oltási kampányt lebonyolító bizottságra hivatkozva arról számolt be, hogy a platformon egy nap alatt az előjegyzési időpontok 75 százalékát a 65 évnél idősebb, a krónikus beteg és fogyatékkal élő személyeknek tartják fenn, csupán a maradék 25 százalékot vehetik igénybe a különböző stratégiai ágazatok dolgozói.
A bizottság tájékoztatása szerint már el is küldték az erre vonatkozó módosítási kérést a platformot felügyelő Különleges Távközlési Szolgálatnak (STS), így az online adatbázisba újabb szűrők kerülnek.
A munkáltatók esetében csupán annyiban változik a regisztráció, hogy egyetlen nap alatt csak annyi alkalmazottat jegyezhetnek elő oltásra, amennyit a rendszer megenged, a többit már a következő napra kell regisztrálni. Az újítás a több száz alkalmazottal rendelkező vállalatok számára okozhat kisebb kellemetlenséget.
Az oltási kampányt koordináló bizottság a jelenlegi regisztrációs nehézségekre utalva arról is beszámolt, hogy
Ez más uniós országokban is így történik, tették hozzá, annak érdekében, hogy a lehető leghatékonyabb legyen az oltási folyamat.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!