Fotó: Székelyhon
Módosul az oltási kampány második szakaszának a stratégiája egy újonnan elfogadott kormányhatározat szerint. Eszerint az illetékesek oly módon alakítják át az oltási kampány regisztrációs platformját, hogy az idősek és krónikus betegek előnyt élvezzenek.
2021. január 21., 15:042021. január 21., 15:04
2021. január 21., 15:082021. január 21., 15:08
A Hotnews hírportál az oltási kampányt lebonyolító bizottságra hivatkozva arról számolt be, hogy a platformon egy nap alatt az előjegyzési időpontok 75 százalékát a 65 évnél idősebb, a krónikus beteg és fogyatékkal élő személyeknek tartják fenn, csupán a maradék 25 százalékot vehetik igénybe a különböző stratégiai ágazatok dolgozói.
A bizottság tájékoztatása szerint már el is küldték az erre vonatkozó módosítási kérést a platformot felügyelő Különleges Távközlési Szolgálatnak (STS), így az online adatbázisba újabb szűrők kerülnek.
A munkáltatók esetében csupán annyiban változik a regisztráció, hogy egyetlen nap alatt csak annyi alkalmazottat jegyezhetnek elő oltásra, amennyit a rendszer megenged, a többit már a következő napra kell regisztrálni. Az újítás a több száz alkalmazottal rendelkező vállalatok számára okozhat kisebb kellemetlenséget.
Az oltási kampányt koordináló bizottság a jelenlegi regisztrációs nehézségekre utalva arról is beszámolt, hogy
Ez más uniós országokban is így történik, tették hozzá, annak érdekében, hogy a lehető leghatékonyabb legyen az oltási folyamat.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!