Ioana Mihăilă egészségügyi miniszter személyesen is kiveszi a részét az oltási kampányban
Fotó: Facebook/Ioana Mihăilă
Újfent a koronavírus elleni oltás beadatásának szükségessége mellett szállt síkra Ioana Mihăilă egészségügyi miniszter. Mint hangsúlyozta, a negyedik hullám az oltatlanoké lesz, és a valószínű, hogy a várható korlátozások is őket fogják sújtani. A be nem oltott egészségügyi dolgozókat pedig előfordulhat, hogy saját költségükön fogják tesztelni.
2021. július 19., 08:532021. július 19., 08:53
„A negyedik hullám az oltatlanoké lesz, elsősorban őket fogja érinteni” – jelentette ki Ioana Mihăilă a Digi 24 hírtelevízió vasárnap esti műsorában. Mint magyarázta,
„Úgy hiszem, a beoltottak kevesebb, mint egy százaléka lett beteg. Azt tudjuk, hogy a delta variáns három személy halálát okozta, és egyikük sem volt beoltva” – fejtette ki a tárcavezető.
Hozzátette: a szakemberek szerint augusztus végére ez a delta variáns lesz a domináns Európa-szerte, így Romániában is.
Romániában – március óta először – ismét emelkedett az egy hét alatt azonosított koronavírus-fertőzöttek száma: a vasárnap záruló héten 39 százalékkal több fertőzést szűrtek ki az előző héthez képest.
Arra a kérdésre, hogy van-e szó új korlátozások bevezetéséről, így felelt:
„Úgy gondolom, hogy a korlátozások főként az oltatlanokra fognak vonatkozni. Ha véleményt kell nyilvánítanom, úgy hiszem, azokat a zárt térben zajló eseményeket kellene korlátoznunk, amelyeken sokan vesznek részt, ha ezek nincsenek beoltva. Ez még csak egy munkahipotézis, nincs a kormány asztalán. Nem javaslat, mivel
– fejtette ki Ioana Mihăilă.
Hozzáfűzte: nem hiszi, hogy kötelezővé válna a kültéri maszkviselés, legalábbis a beoltottak számára.
A Covid-19 elleni vakcina a delta vírustörzzsel szemben is véd – jelentette ki a lakosság beoltásáért felelős bizottság elnöke, Valeriu Gheorghiţă katonaorvos.
„De most, ezekkel a számadatokkal, nincs szó korlátozásokról. Most az esetszámokat kell néznünk, a kórházban levő betegek számát, illetve az intenzív terápiás osztályon fekvő számát, és akkor majd döntést hozunk” – mondta a miniszter.
Beszélt ugyanakkor arról is, hogy amennyiben egy bizonyos határ fölé nő a napi esetszám,
az ezzel járó költségeket pedig a tesztelteknek kell majd állniuk.
Egyelőre nincs szükség Romániában korlátozások bevezetésére a koronavírus delta variánsa terjedésének megfékezése érdekében – jelentette ki pénteken Klaus Iohannis államfő. Ismételten hangsúlyozta ugyanakkor az oltások fontosságát.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!