Nem aprózták el. A hálózat tagjai több mint ezer migránst juttattak be Romániába törvénytelenül
Fotó: Agerpres
Szervezett bűnözői csoport létrehozásával, migránscsempészettel, a román államhatár törvénytelen átlépésével, illegális romániai tartózkodás elősegítésével és pénzmosással kapcsolatos büntetőügyben tartott több tucat házkutatást a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) és az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei a rendőrség támogatásával hat megyében és Bukarestben.
A belügyminisztérium egy volt alkalmazottja által vezetett csoport az ügyészek szerint
A nyomozók szerint több mint ezer külföldi állampolgár szerzett munkavállalási engedélyt törvénysértő módon, 500 és 6000 euró közötti összegekért. Az ország nyugati részén működő bevándorlási hivatalnokok is részt vesznek a hálózatban.
A hálózat több mint 37, román és külföldi állampolgáságú gyanúsítottból, valamint 31 cégből áll.
A DIICOT szerint a hálózat megkönnyítette a vízumuk lejártával rendelkező migránsok illegális romániai tartózkodását is.
A DIICOT a keddi nap folyamán 40 gyanúsítottat állít elő kihallgatásra, többek között a Krassó-Szörény megyei Bevándorlási Hivatal vezetőjét, Vali Mitrușt is.
Az egyik gyanúsított egy volt belügyminisztériumi alkalmazott, aki 7 cégen keresztül hozta létre a hálózatot.
A másik gyanúsított egy nyugalmazott ezredes, aki egy külföldi munkaerő-közvetítő cégen keresztül dolgozta ki jelentős anyagi hasznot eredményező módszerét.
Az ügyészek szerint a hálózat hat szinten működött, beleértve a vezetőket, a belügyminisztérium korábbi és jelenlegi alkalmazottait, az általuk beszervezett cégek képviselőit, azokat az embereket, akik megengedték, hogy ingatlanjaikat migránsok elhelyezésére használják, valamint azokat, akik a migránsok szállításáért feleltek.
A hálózat tagjai a Krassó-Szörény Bevándorlási Hivatal munkatársainak segítségével megkönnyítették a migránsok illegális romániai tartózkodását.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A Concordia Munkáltatói Szövetség elnöke, Dan Șucu szerint a politikai osztály okozta új válságot nem adóemelésekkel, hanem a közpénzekkel való helyes gazdálkodással lehet megoldani.
Meg akart támadni egy agresszíven viselkedő medve egy juhászt az esztenán a Fogarasi-havasokban, a férfi menekülés közben megsérült.
A szakszervezetek aláírásgyűjtésbe kezdtek az általános sztrájk kirobbantására, és ősztől a lakosság többsége az utcára fog vonulni – jelentette ki pénteken Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke.
Ilie Bolojan kormányfő a szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek képviselőivel egyeztetett pénteken a deficitcsökkentő intézkedések törvénytervezetéről és annak szociális és gazdasági hatásairól a háromoldalú egyeztető tanács ülésén.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elítéli a „közvélemény manipulálására tett kísérletet” azon állítás révén, hogy a jelenlegi költségvetési problémákat a tavaly regisztrált deficit okozta.
Az Ilfov megyei törvényszék pénteken jogerősen Cristian Rizea volt képviselő feltételes szabadlábra helyezéséről döntött – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Visszatámadt Constantin Dobrea, az országos sótársaság (Salrom) vezérigazgatója, miután Radu Miruță gazdasági miniszter a héten megszellőztette, hogy az igazgató fizetését nem sokkal a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófa után hatezer lejjel megemelték.
szóljon hozzá!