Nem aprózták el. A hálózat tagjai több mint ezer migránst juttattak be Romániába törvénytelenül
Fotó: Agerpres
Szervezett bűnözői csoport létrehozásával, migránscsempészettel, a román államhatár törvénytelen átlépésével, illegális romániai tartózkodás elősegítésével és pénzmosással kapcsolatos büntetőügyben tartott több tucat házkutatást a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) és az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei a rendőrség támogatásával hat megyében és Bukarestben.
A belügyminisztérium egy volt alkalmazottja által vezetett csoport az ügyészek szerint
A nyomozók szerint több mint ezer külföldi állampolgár szerzett munkavállalási engedélyt törvénysértő módon, 500 és 6000 euró közötti összegekért. Az ország nyugati részén működő bevándorlási hivatalnokok is részt vesznek a hálózatban.
A hálózat több mint 37, román és külföldi állampolgáságú gyanúsítottból, valamint 31 cégből áll.
A DIICOT szerint a hálózat megkönnyítette a vízumuk lejártával rendelkező migránsok illegális romániai tartózkodását is.
A DIICOT a keddi nap folyamán 40 gyanúsítottat állít elő kihallgatásra, többek között a Krassó-Szörény megyei Bevándorlási Hivatal vezetőjét, Vali Mitrușt is.
Az egyik gyanúsított egy volt belügyminisztériumi alkalmazott, aki 7 cégen keresztül hozta létre a hálózatot.
A másik gyanúsított egy nyugalmazott ezredes, aki egy külföldi munkaerő-közvetítő cégen keresztül dolgozta ki jelentős anyagi hasznot eredményező módszerét.
Az ügyészek szerint a hálózat hat szinten működött, beleértve a vezetőket, a belügyminisztérium korábbi és jelenlegi alkalmazottait, az általuk beszervezett cégek képviselőit, azokat az embereket, akik megengedték, hogy ingatlanjaikat migránsok elhelyezésére használják, valamint azokat, akik a migránsok szállításáért feleltek.
A hálózat tagjai a Krassó-Szörény Bevándorlási Hivatal munkatársainak segítségével megkönnyítették a migránsok illegális romániai tartózkodását.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
szóljon hozzá!