Nem aprózták el. A hálózat tagjai több mint ezer migránst juttattak be Romániába törvénytelenül
Fotó: Agerpres
Szervezett bűnözői csoport létrehozásával, migránscsempészettel, a román államhatár törvénytelen átlépésével, illegális romániai tartózkodás elősegítésével és pénzmosással kapcsolatos büntetőügyben tartott több tucat házkutatást a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) és az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei a rendőrség támogatásával hat megyében és Bukarestben.
A belügyminisztérium egy volt alkalmazottja által vezetett csoport az ügyészek szerint
A nyomozók szerint több mint ezer külföldi állampolgár szerzett munkavállalási engedélyt törvénysértő módon, 500 és 6000 euró közötti összegekért. Az ország nyugati részén működő bevándorlási hivatalnokok is részt vesznek a hálózatban.
A hálózat több mint 37, román és külföldi állampolgáságú gyanúsítottból, valamint 31 cégből áll.
A DIICOT szerint a hálózat megkönnyítette a vízumuk lejártával rendelkező migránsok illegális romániai tartózkodását is.
A DIICOT a keddi nap folyamán 40 gyanúsítottat állít elő kihallgatásra, többek között a Krassó-Szörény megyei Bevándorlási Hivatal vezetőjét, Vali Mitrușt is.
Az egyik gyanúsított egy volt belügyminisztériumi alkalmazott, aki 7 cégen keresztül hozta létre a hálózatot.
A másik gyanúsított egy nyugalmazott ezredes, aki egy külföldi munkaerő-közvetítő cégen keresztül dolgozta ki jelentős anyagi hasznot eredményező módszerét.
Az ügyészek szerint a hálózat hat szinten működött, beleértve a vezetőket, a belügyminisztérium korábbi és jelenlegi alkalmazottait, az általuk beszervezett cégek képviselőit, azokat az embereket, akik megengedték, hogy ingatlanjaikat migránsok elhelyezésére használják, valamint azokat, akik a migránsok szállításáért feleltek.
A hálózat tagjai a Krassó-Szörény Bevándorlási Hivatal munkatársainak segítségével megkönnyítették a migránsok illegális romániai tartózkodását.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
Határozottan cáfolta Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció államfőjelöltje, hogy megválasztása esetén ismét bevezetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.
Az nem kérdéses, hogy George Simion megnyeri a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítése miatt idén májusra kiírt új megmérettetés első fordulóját, a második helyért viszont kiélezett verseny zajlik – derül ki a felmérésekből.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!