Klaus Iohannis
Fotó: Facebook/PNL
A legfőbb ügyészség jogerősen megszüntette az eljárást abban az ügyben, amelyben azzal gyanúsították meg Klaus Iohannis államfő családját, hogy egy törvénytelenül megszerzett ingatlan bérbeadása miatt több mint 300.000 euróval tartozik az államnak, és megtagadta az összeg kifizetését. Az ügyben a Lumeajustitiei.ro oldalt működtető Jurindex Media Kft. tett feljelentést az elnök ellen.
2020. december 16., 21:452020. december 16., 21:45
2020. december 16., 22:442020. december 16., 22:44
Az eljárás megszüntetéséről idén februárban döntött a legfőbb ügyészség, a Jurindex Media Kft. azonban megtámadta a döntést. Az Agerpres hírügynökség értesülése szerint a fellebbezést az ügyészség szerdán jogerősen elutasította, és fenntartotta a korábbi határozatot, miszerint az ügyiratcsomót lezárják, mivel a feltételezett tetteket más dossziék kapcsán már kivizsgálták, és ezekben is megszüntették a nyomozást.
A feljelentő a Răzvan Savaliuc újságíró által képviselt Jurindex Media Kft. volt, amely a Lumeajustitiei.ro portált is működteti.
A feljelentés szerint a Iohannis család nem fizetett vissza az államnak 320.000 eurót, amelyet egy olyan nagyszebeni ingatlan bérbeadásból kapott, amelynek törvénytelen módon jutott a tulajdonába.
2015-ben a brassói táblabíróság jogerős ítélettel megsemmisítette egy Klaus Iohannis által birtokolt nagyszebeni ingatlan adásvételi szerződését. A bírák azzal érveltek, hogy a Iohannis által vásárolt ingatlan az állam tulajdona, mivel a volt tulajdonosnak egyetlen törvényes örököse sem volt.
A feljelentést eredetileg a korrupcióellenes ügyészséghez (DNA) nyújtották be, ám az elhárította az illetékességet, így a gyulafehérvári ítélőtáblához, utóbb pedig a legfőbb ügyészségre került.
Carmen Iohannist, az államfő feleségét 2019 februárjában hallgatták ki ebben az ügyben.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
1 hozzászólás