Fotó: Bușteni-i Hegyimentők/Facebook/képernyőmentés
Senkinek sem volt megfelelő hegymászófelszerelése abban a turistacsapatban, amelynek tagjait – köztük egy nőt, aki mindössze néhány nappal ezelőtt szült – a hegyimentőknek kellett lehozniuk szombaton az Omu-csúcsról – közölték Facebook-oldalukon a Bușteni-i Hegyimentők.
2023. május 21., 10:542023. május 21., 10:54
2023. május 21., 14:162023. május 21., 14:16
Amint írták, a szeszélyes, esős, rendkívül szeles időben, a megfelelő felszereltség teljes hiányában merészkedett az Omu-csúcs felé a négy fiatal.
A bușteni-i, prahovai és dâmbovițai hegyimentők közös összefogására volt szükség, hogy lehozzák a segítségüket kérő fiatalokat a Bucsecs-hegység legmagasabb, 2507 méteres Omu-csúcsának közeléből. Az Omu-csúcs Brassó megye és Prahova megye határán található, Románia kilencedik legmagasabb hegycsúcsa.
Amint a romániai hegyimentő-egyesületek több ízben is felhívták a figyelmet, a viharos időjárás veszélyforrást jelent a túrázók számára, a megfelelő felszerelés hiánya vagy egy hosszabb kiránduláson az útvonal nehézsége is nehézséget okozhat. Az elmúlt időszakban a sajtóban többször lehetett olvasni olyan esetekről, hogy
Tóth Attila, a Kolozs megyei hegyi- és barlangimentő-szolgálat vezetője korábban a Krónika megkeresésére kifejtette, mielőtt bárhová elindulnánk kirándulni vagy túrázni, tájékozódjunk az időjárásról, a hegycsúcs vagy hely megközelíthetőségéről, mennyi idő alatt teljesíthető oda-vissza a túraútvonal. Hozzátette,
Esőkabát is legyen a hátizsákban akkor is, ha szép idő van, kánikula esetén pedig a fejfedő, napkrém elengedhetetlen. Mindig legyen nálunk ivóvíz, a túra hosszától függően szendvics, gyümölcs vagy energiaszelet – tanácsolta a hegyimentő. A telefon is kulcsfontosságú, ugyanis nem csak segítséget lehet kérni, ha a túrázó bajba kerül, hanem a telefonos alkalmazások segíthetnek információkkal a túraútvonal hosszáról, nehézségi fokáról, a szintkülönbségekről.
Összesen 88 segélykérés érkezett a román hegyimentő-szolgálathoz (Salvamont) az elmúlt 24 órában.
A tervek szerint idén elkezdik egy új hegyimentőbázis építését Bálványos térségben. Azért oda, mert ez a természetjáró turisták által leginkább látogatott helyszín Kovászna megyében.
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan ügyvivő államfő úgy véli, hogy a bíráknak és ügyészeknek nem kellene 47-50 éves korukban nyugdíjba vonulniuk, amikor szakmai életük csúcsán vannak.
Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök elismerte: 11 évvel ezelőtt a hatóságok feje fölött átnyúlva utasítást adott romániai területek elárasztására, hogy megmentse az árvíztől Belgrádot.
„Abszolút helyes” Nicușor Dan bukaresti polgármester, független államelnök-jelölt szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőségének azon döntése, hogy őt támogatja a kampányban.
Crin Antonescu szerdán kijelentette, hogy amennyiben elnök lesz, élni fog a kegyelmi joggal, hogy a kisebb bűncselekményeket elkövetők elhagyhassák a börtönt.
A Románi által végrehajtott humanitárius küldetés keretében a román légierő egy repülőgépe szerda este leszállt az otopeni-i 90-es számú légibázison a Gázai övezetből hozott 18 palesztin pácienssel és ezeknek összesen 29 családtagjával a fedélzetén.
Szükséges a titkosszolgálatok reformja – szögezte le Ilie Bolojan ügyvivő román államfő.
Molnár Zsolt fogja képviselni Romániát az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének igazgatótanácsában. Az erről szóló memorandumot szerdai ülésén fogadta el a kormány.
Miközben az Európai Unió lakosságának több mint 83 százaléka 15 percen belül elérhet egy kórházat, Romániában ez koránt sincs így.
Otthagyja a Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) Claudiu Târziu. A korábbi szenátor, jelenleg európai parlamenti képviselő szerint George Simion pártelnök diktatórikus módszereket használ.
szóljon hozzá!