Fotó: Román védelmi minisztérium
Érvénytelenítette a bukaresti védelmi minisztérium a multifunkcionális hadihajók beszerzésére öt évvel ezelőtt kiírt közbeszerzési eljárást.
2023. augusztus 08., 18:492023. augusztus 08., 18:49
2023. augusztus 08., 21:502023. augusztus 08., 21:50
A román szaktárca keddi tájékoztatása szerint az eljárás érvénytelenítését hétfőn hagyták jóvá. A döntést azzal indokolják, hogy a nyertes ajánlattevő nem írta alá a keretmegállapodást a kért határidőn belül, a második legkedvezőbb ajánlatot tett cég pedig nem rendelkezik a szükséges pénzösszeggel.
Nicolae Ciucă volt miniszterelnök, korábbi védelmi miniszter újságírók kérdésére válaszolva azt mondta kedden, hogy a korvettbeszerzés az „árak elszabadulása” miatt bukott meg: a négy évvel korábbi feltételek mellett már nem lehetett megkötni a szerződést.
A védelmi minisztérium 2019-ben jelentette be, hogy a francia Naval Group és a Konstancai Hajógyár által létrehozott társulás nyerte meg 1,2 milliárd eurós ajánlatával azt a közbeszerzési eljárást, amelyet a tárca írt ki négy új multifunkcionális hadihajó beszerzésére. Gabriel Leș volt tárcavezető – kihangsúlyozva, hogy a román haditengerészet csaknem 30 éve nem kapott új haditechnikát – akkor azt mondta, hogy a négy korvettet hét év alatt gyártják le, az elsőt három éven belül bocsátják vízre.
A Konstancai Hajógyár 2018 áprilisában kötött társulási szerződést a francia Naval Grouppal, hogy részt vehessen a korvett-liciten. A másik két jelentkező a holland Damen és az olasz Ficantieri volt. A kiírás egyik feltétele volt, hogy a projekttel egy Romániában működő hajógyárat fejlesszenek, az építkezés pedig hazai beszállítóknak is munkát adjon.
A francia Naval Group és a Konstancai Hajógyár által létrehozott társulás nyerte meg 1,2 milliárd eurós ajánlatával azt a közbeszerzési eljárást, amelyet a román védelmi minisztérium írt ki négy új multifunkcionális hadihajó beszerzésére.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!