Fotó: Liviu Dragnea/Facebook
Helyt adott a Giurgiu megyei törvényszék csütörtökön Liviu Dragnea, a román Szociáldemokrata Párt (PSD) korrupcióért bebörtönzött egykori vezetője feltételes szabadlábra helyezési kérelmének. Késő délután a volt politikust kiengedték a börtönből.
2021. július 15., 13:532021. július 15., 13:53
2021. július 15., 17:242021. július 15., 17:24
A bukaresti képviselőház volt elnöke három és fél éves börtönbüntetéséből több mint két évet töltött le. Dragneát már csütörtökön szabadon engedik a rahovai börtönből. A 2019-ben még kormányon lévő PSD-t erős kézzel vezető, és a bukaresti kormányt háttérből irányító politikust hivatali visszaélésre történő felbujtásért halmazati büntetésként három és fél év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a legfelsőbb bíróság, mivel már volt egy korrupcióért kiszabott felfüggesztett börtönbüntetése.
A távértekezlet formájában bejelentkező egykori PSD-elnök kijelentette, hogy „tisztességesen” leülte a büntetését, egyetlen napot, órát sem hiányzott a büntetés-végrehajtási intézetben végzett munkáról. Arra kérte a törvényszéket, hogy a törvények alapján, objektíven ítélkezzenek kérelme fölött. Az ügyészség képviselője ugyanakkor a szabadlábra helyezés ismételt elutasítását kezdeményezte, a vádhatóság szerint ugyanis nincsenek arra utaló bizonyítékok, hogy a volt politikus jó útra tért a börtönben.
Dragnea feltételes szabadlábra helyezésével a Giurgiu megyei törvényszék felülbírálta a bukaresti kerületi bíróság alapfokú döntését, amely arra hivatkozva utasította vissza a kérelmet, hogy az elítélt nem ismeri el bűnösségét, és koncepciós politikai per áldozatának tartja magát. A politikus egyébként korábbi kérelmében is felrótta a börtön vezetőségének, hogy megvonták tőle a munkához való jogot, és több mint nyolc hónapon át kénytelen volt a cellájában ülni, ami egészségi állapotának romlásához vezetett. A büntetés-végrehajtási intézet azt követően vonta meg Dragnea munkához való jogát, hogy online interjút adott egykori tanácsosának, Anca Alexandrescunak, aki jelenleg a Realitatea Plus bukaresti hírtelevízió munkatársa.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
Idén októberben 4 706 791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28 077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban. Az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Ludovic Orban volt miniszterelnök sajátos módon próbál szavazatokat gyűjteni magának a romániai államfőválasztás november 24-én rendezendő első fordulója előtt.
A meteorológusok vasárnap mérsékelt esőzésekre és akár 50 kilométeres óránkénti széllökésekre figyelmeztetnek az ország déli, délkeleti és helyenként a középső részén.
A romániai közintézményeknél és hatóságoknál 2024 szeptemberében 1 266 808 volt a betöltött álláshelyek száma, 1413-mal kevesebb, mint az előző hónapban, és az alkalmazottaknak több mint 63 százaléka a központi közigazgatásban dolgozott.
Súlyos közúti baleset történt szombaton Suceava megyében, az ütközés során öt ember – köztük egy gyermek – életét vesztette, ketten súlyos sérülést szenvedtek.
Az idei év első kilenc hónapjában a Román Rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a DIICOT ügyészeivel együtt több mint 700 operatív akciót hajtottak végre a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem terén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szombaton sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki a megerősödött szél miatt öt megyére, és egy szintén sárga jelzésű figyelmeztetést heves havazás miatt további öt megyére.
Már a schengeni csatlakozás témája is vita tárgyává vált a választási kampány hevében egymást ostorozó koalíciós partnerek, a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) között.
szóljon hozzá!