Fotó: Beliczay László
Még hat szabad hely van az egész országban intenzív terápián – közölte vasárnapi sajtóértekezletén Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter. A miniszterelnök szerint el kell érni, hogy legalább 1600 intenzív terápiás hely legyen Romániában.
2021. április 11., 18:472021. április 11., 18:47
2021. április 11., 18:492021. április 11., 18:49
Vlad Voiculescu szerint Románia kórházaiban 11 875 felnőttet és 94 gyermeket ápolnak koronavírus-fertőzéssel. Közülük 1513 felnőtt és 16 gyerek intenzív terápiás ellátásra szorul. „Ebben a pillanatban, az egész ország területén még hat szabad hely van az intenzív terápiás osztályokon” – hívta fel a figyelmet a tárcavezető.
Florin Cîţu vasárnap részt vett a beavatkozásokat irányító és koordináló országos központ (CNCCI) ülésén. A kormányfő ezt követően értetlenségének adott hangot azzal kapcsolatban, hogy a statisztikák szerint a napi új fertőzések száma már nem növekedik, sőt, enyhe csökkenés figyelhető meg, ám „némileg ellentmondásosan” egyre nő az intenzív terápiára kerülő páciensek száma.
A kormányfő szerint a hatóságoknak arra kell koncentrálniuk, hogy „átmenjünk ezen a járványhullámon”, amely – meglátása szerint – mintegy két-három hónapig fog tartani. Hozzátette, közben figyelni kell a kórházakra, hisz igaz ugyan, hogy több mint egymillión kigyógyultak a fertőzésből Romániában, de több mint 25 ezren belehaltak a kórba.
„Nagyon fontos, hogy minden eszköz a rendelkezésünkre álljon és felgyorsítsuk az oltási kampányt” – szögezte le vasárnap Florin Cîţu kormányfő.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
szóljon hozzá!