Képünk illusztráció
Fotó: • Forrás: RMDSZ
Első házként jóváhagyta a szenátus azt a tervezetet, amely lehetővé tenné a gyerekeknek és iskolás vagy szakiskolás fiataloknak, hogy tanórák után ingyen használják az iskolák sportpályáit.
2022. szeptember 28., 16:042022. szeptember 28., 16:04
A tervezetet az USR, a PNL, a PSD, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek csoportja nyújtotta be, és a szenátus szerdán elfogadta, de még a képviselőháznak is meg kell szavaznia.
A testnevelésre és sportra vonatkozó 2000/69-es törvényt módosító javaslat a tanórák után kihasználatlan sportpályákhoz való ingyenes hozzáférést biztosítja a gyerekek és a 18. életévüket már betöltött, de iskolába vagy szakiskolába járó fiatalok számára.
A jelenleg hatályos törvény szerint az iskoláknak és iskolai sportkluboknak lehetőségük van fizikai vagy jogi személyeknek rendelkezésre bocsátani a sportpályájukat; az új változat ezzel szemben egyértelműen leszögezi, hogy a gyerekek és a 18. életévüket már betöltött, de iskolába vagy szakiskolába járó fiatalok ingyen használhatják ezeket a sportpályákat, a szabályzat tiszteletben tartásával.
A törvény hatályba lépésétől számított 90 napon belül minden oktatási intézménynek ki kell dolgoznia a sportpálya működésének tanórák utáni, illetve szabadnapokon és vakációkban alkalmazott órarendjét, valamint a sportpályahasználati szabályzatot. Ezt ki kell függesztenie látható helyen, valamint meg kell jelentetnie az intézmény honlapján is – áll a tervezetben.
– közölte az Agerpres hírügynökség.
Az iskolák másoknak is használatba adhatják – ingyen vagy pénzért – sportpályáikat: helyi közösségeknek, fizikai vagy jogi személyeknek – olvasható a javaslatban.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!