Képünk illusztráció
Fotó: • Forrás: RMDSZ
Első házként jóváhagyta a szenátus azt a tervezetet, amely lehetővé tenné a gyerekeknek és iskolás vagy szakiskolás fiataloknak, hogy tanórák után ingyen használják az iskolák sportpályáit.
2022. szeptember 28., 16:042022. szeptember 28., 16:04
A tervezetet az USR, a PNL, a PSD, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek csoportja nyújtotta be, és a szenátus szerdán elfogadta, de még a képviselőháznak is meg kell szavaznia.
A testnevelésre és sportra vonatkozó 2000/69-es törvényt módosító javaslat a tanórák után kihasználatlan sportpályákhoz való ingyenes hozzáférést biztosítja a gyerekek és a 18. életévüket már betöltött, de iskolába vagy szakiskolába járó fiatalok számára.
A jelenleg hatályos törvény szerint az iskoláknak és iskolai sportkluboknak lehetőségük van fizikai vagy jogi személyeknek rendelkezésre bocsátani a sportpályájukat; az új változat ezzel szemben egyértelműen leszögezi, hogy a gyerekek és a 18. életévüket már betöltött, de iskolába vagy szakiskolába járó fiatalok ingyen használhatják ezeket a sportpályákat, a szabályzat tiszteletben tartásával.
A törvény hatályba lépésétől számított 90 napon belül minden oktatási intézménynek ki kell dolgoznia a sportpálya működésének tanórák utáni, illetve szabadnapokon és vakációkban alkalmazott órarendjét, valamint a sportpályahasználati szabályzatot. Ezt ki kell függesztenie látható helyen, valamint meg kell jelentetnie az intézmény honlapján is – áll a tervezetben.
– közölte az Agerpres hírügynökség.
Az iskolák másoknak is használatba adhatják – ingyen vagy pénzért – sportpályáikat: helyi közösségeknek, fizikai vagy jogi személyeknek – olvasható a javaslatban.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!