Be nem dobott palackok után is igényelték a visszaváltásért járó 50 banis díjat
Fotó: Bálint Eszter
Miután tavaly novemberben Romániában bevezették az italcsomagolások visszaváltási rendszerét, már több csalási módszer is lelepleződött. Volt, akik valóban visszaváltós palackról hamisítottak címkét olyan csomagolóanyagokra is, amelyekért nem fizették be az 50 banis betétdíjat, mások az automaták átverésével próbálkoztak, sikeresen. Most azonban egy újabb csalási módszerre derült fény.
2024. szeptember 24., 12:332024. szeptember 24., 12:33
A rendőrök kedden öt házkutatást tartanak olyan személyeknél, akik az italcsomagolások visszaváltási rendszerében (SGR) használt utalványokat hamisítottak, mintegy 300 000 lejes kárt okozva ezzel egy kiskereskedelmi üzletláncnak – adta hírül a News.ro hírügynökség.
A gyanúsítottaknak 300 000 lejt sikerült összegyűjteniük a hamis visszaváltási utalványokkal
Fotó: Borbély Fanni
„Az eljárás több személy ellen irányul, akik 2024 júliusa és szeptembere között állítólag illegálisan elszámoltak egy élelmiszer-kiskereskedelmi üzletláncnál SGR egyedi sorozattal / egyedi vonalkóddal / azonos QR-kóddal ellátott utalványokat, amelyeket állítólag sokszorosítással másoltak, megtévesztve az érintett üzletek pénztárosait, mivel ugyanazokat az azonosító elemeket mutatták be, mint az eredetiek, azzal a céllal, hogy csalárd módon pénzhez jussanak” – mutat rá a hírügynökség által idézett tájékoztatás.
A vizsgált személyeket a román rendőrség bukaresti székhelyén állítják elő kihallgatásra.
Meghaladta az 1,3 milliárdot a betétdíjas visszaváltási rendszerben begyűjtött italcsomagolások száma – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter, elismerve, hogy a rendszer még mindig nem működik megfelelően.
A betétdíjas visszaváltási rendszert (SGR) működtető RetuRO vállalat adatai szerint augusztus elsején a visszaváltott italcsomagolások száma meghaladta az 1,336 milliárdot, az össztömegük pedig elérte a 90 800 tonnát.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
szóljon hozzá!