Fotó: Gov.ro
Óriási az érdeklődés a koronavírus elleni vakcinára Valeriu Gheorghiţă, a romániai oltási kampány koordinátora szerint. Azt mondja, szerdán másodpercenként 30 ezren kattintottak be a regisztrációs platformra, és egyetlen nap leforgása alatt 300 ezren foglaltak időpontot a március 1–20. időszakra.
2021. január 22., 08:472021. január 22., 08:47
2021. január 22., 08:512021. január 22., 08:51
Az orvos ezredes a B1 Tv csütörtök esti műsorában beszélt ugyanakkor arról is, hogy miért nem lehet februárra időpontot foglalni.
„Világos, hogy nagyobb a kereslet, mint amennyi vakcina ma a rendelkezésre áll. Biztosítok mindenkit, hogy amint lehetséges lesz, szeretnénk mielőbb növelni a beoltottak számát” – mondta az egészségügyi szakember.
Az előre meghirdetett oltásközpontok mindössze egyharmada üzemelt be országszerte, és hiába is nyitnának új oltópontokat, mert nem áll rendelkezésre több vakcina – többek között ezért tartja elhibázottnak az oltáskampány második fordulójának lebonyolítását László Attila, az RMDSZ szakpolitikusa. Mint mondta, a lakoss&am
„A Modernával 3,5 millió vakcinára van szerződésünk, az AstraZenecával nagyjából 12 millióra, a Pfizerrel több, mint 20 millióra. Ez meg is haladja a célkitűzésünket, hogy szeptemberig beoltsunk 10,4 millió embert” – fejtette ki az oltási kampány koordinátora.
A Kolozs megyének kiosztandó koronavírus elleni védőoltás mennyiségének növelését kéri a központi hatóságoktól Mircea Abrudean. A prefektus szerint februártól akár az éttermek, kávézók is kinyithatnak.
Gheorghiţă úgy gondolja, ahogy nő a beoltott személyek száma, úgy fog lassulni a vírus terjedése.
„Világszerte létezik egy törekvés az oltás felgyorsítására, hogy elérjük a nyájimmunitást. Ha sikerül egy–másfél év alatt immunizálni 5 milliárd embert, lassulhat a járvány terjedése, és már csak elszórtan, szezonálisan lesznek esetek” – fogalmazott az orvos.
Levélben fordult az európai uniós szervek vezetőihez Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő, kérve, hogy a Covid-19 elleni oltási program megfelelő ütemezése érdekében sürgősen tisztázzák a BioNTech és Pfizer cég által gyártott vakcina szállítmányai átmeneti korlátozásának problémáját, közölte szerdán a leng
Az Európai Bizottság szerint jövő héttől ismét az eredeti ütemterv szerint szállítja majd a koronavírus elleni vakcinát az Európai Unió országainak a Pfizer/BioNTech cég.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!