Archív felvétel
Fotó: Simion Mechno/Agerpres
Románia számára jelenleg a legnagyobb kihívás a bírák és ügyészek függetlenségének megőrzése – hangsúlyozta az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) főügyésze, Laura Codruţa Kövesi az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) New York-i székhelyén.
2018. május 24., 10:092018. május 24., 10:09
Az ENSZ Korrupció Elleni Egyezménye (UNCAC) elfogadásának 15. évfordulója alkalmából tartott rendezvényen mondott beszédében
Az Agerpres szerint hozzátette, arra is volt példa, hogy megtagadta a parlament korrupcióval vádolt politikusok mentelmi jogának megvonását, ugyanakkor hamis hírekkel és nyilatkozatokkal próbálták gyengíteni az igazságszolgáltatásba vetett bizalmat.
„Jelenleg a legnagyobb kihívás Romániában a bírák és ügyészek függetlenségének megőrzése, valamint a stabil törvényi keret. Ezek alapvető fontosságúak ahhoz, hogy a korrupcióellenes ügyészek munkája hatékony legyen” – fogalmazott a DNA főügyésze.
Kövesi emlékeztetett: Románia 2004-ben írta alá az ENSZ Korrupció Elleni Egyezményét, amikor „általános”, „rendszerszintű” jelenség volt a korrupció az országban, az elmúlt 15 évben azonban sok minden megváltozott ezen a téren. Rámutatott: az elmúlt öt esztendőben 68 magas állami tisztségviselőt, köztük 14 minisztert, valamint 53 képviselőt és szenátort állított bíróság elé a DNA, és 2,3 milliárd dollár értékben helyezett zár alá javakat.
(...) Az igazságügyi rendszer függetlensége nem kiváltság a bírák és ügyészek számára. Ez alapvető elv minden demokratikus társadalomban” – tette hozzá a főügyész.
Andrzej Duda lengyel elnök fogadta szerdán Varsóban George Simiont, miközben éles belpolitikai vitát váltott ki Lengyelországban az AUR vezetőjének és elnökjelöltjének szereplése Karol Nawrocki lengyel ellenzéki elnökjelölt előző napi kampánygyűlésén.
A Szentszék rendelkezésre áll annak érdekében, hogy az ellenségek találkozzanak és a népek visszakaphassák a béke reményét – hangoztatta XIV. Leó pápa, aki ismételt békefelhívást intézett a keleti egyházakkal való audiencián.
Több mint 140 drónt és egy ballisztikus rakétát is bevetett ukrajnai célpontok ellen az orosz hadsereg szerdára virradóra, egy ember meghalt, többen megsebesültek a támadás következtében.
Az Európai Bizottság nem adott kielégítő és hihető indoklást arra, hogy miért tagadta meg a koronavírus elleni vakcinák szerződéseiról szóló, Ursula von der Leyen uniós bizottsági elnök és Albert Bourla, a Pfizer vezérigazgatója között váltott szöveges üzenetek nyilvánosságra hozatalát – közölte íté
Pakisztán kedden közölte, hogy továbbra is elkötelezett az Indiával kötött tűzszünet mellett, amelyről a múlt héten négy napig tartó harcok után állapodtak meg, de megfogadta, hogy teljes határozottsággal válaszol Újdelhi bármilyen jövőbeli agressziójára.
George Simion, a szélsőséges és magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezetője és elnökjelöltje látogatást tett Lengyelországban, és részt vett az ottani ellenzéki elnökjelölt, Karol Nawrocki keddi kampánygyűlésén Zabrze városban.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kedden kijelentette: Izrael semmiképpen nem állítja le a háborút, sőt, a következő napokban teljes erejével támadni fog a Gázai övezetben, hogy „térdre kényszerítse” a Hamász palesztin terrorszervezetet.
Donald Trump amerikai elnök ultimátumot intézett Ukrajnához és Oroszországhoz, miszerint előrelépést kell elérniük a háború lezárását célzó tárgyalásokon, különben az Egyesült Államok kilép a rendezési folyamatból.
„Feljelentem Orbán Viktor miniszterelnököt, mert újabb hazugságbeszédével két bűncselekményt is elkövetett” – írta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán kedden.
Közleményben üzent a román Szociáldemokrata Pártnak (PSD) a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulója előtt az Európai Szocialisták Pártja (PES) és az Európai Parlament Szocialisták és Demokraták Képviselőcsoportja (S&D).
szóljon hozzá!