Aggasztó számok. Egyre több egészségügyi dolgozó fertőződik meg az új típusú koronavírussal
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
Egyre súlyosabb a helyzet a koronavírus-járvánnyal viaskodó romániai egészségügyben, mivel egyre több egészségügyi dolgozó fertőződik meg, a fertőzések miatt pedig ellehetetlenül a kórházak tevékenysége.
2020. március 30., 18:052020. március 30., 18:05
Hétfőn a dévai megyei kórházban rendeltek el 14 napos karantént, mert legalább négy orvos megfertőződött, ezért le kellett állítani az intézmény működését. A fertőzötteket a helyi járványkórházban kezelik, az egészségügyi személyzet többi tagja pedig ellátja a kórházban tartózkodó betegeket, de anélkül, hogy 14 napig elhagyná azt. A kórház nem vesz fel új beteget, az eddig beutaltakat pedig 14 napig nem engedik ki.
A kórházban az onkológiai és a pneumológiai osztályon észleltek koronavírusos fertőzéseket.
A Kolozs megyei Désen a városi kórház fertőzőosztályát kellett lezárni, mert két páciensnél is koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak, így az orvosoknak karanténba kellett vonulniuk. Eközben a szászvárosi kórház intenzív osztályának több dolgozója is benyújtotta a felmondását, mivel az intézményben nincs védőfelszerelés.
Az egészségügyi tárca hétfői adatai szerint 285 egészségügyi alkalmazott fertőződött meg az új koronavírussal az országban. A legtöbben – több mint 180-an – Suceava megyében kapták el a fertőzést, Bukarestben 45 egészségügyi dolgozó fertőzött, de Arad megyében is 16, Hunyad megyében pedig 15 fertőzött egészségügyi dolgozót tartottak nyilván.
Romániában 285 egészségügyi alkalmazott fertőződött meg az új koronavírussal – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!