Kihallgatásra előállították csütörtökön Dan Diaconescut, a korábban a Dan Diaconescu Néppárt és az OTV nevű botránytelevízió révén ismertté vált volt politikus-műsorvezetőt, miután a gyanú szerint kiskorúakkal létesített szexuális kapcsolatot.
2023. április 06., 15:162023. április 06., 15:16
2023. április 07., 10:152023. április 07., 10:15
A Konstanca megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi nyomozó osztályának munkatársai csütörtökön reggel tartottak házkutatást Diaconescu bukaresti otthonában.
Diaconescut aztán az ikerpár egyik tagja lépre csalta: azt hazudta, hogy van még egy kiskorú ismerőse, aki hajlandó lenne lefeküdni vele, közben lefilmezte, majd megzsarolta őt.
Mint ismeretes, Diaconescu az OTV bulvárcsatorna révén vált országszerte ismertté, így szerzett népszerűségét pedig a politikában kamatoztatta: pártja, a PPDD a 2012-es választásokon 14 százalékot szerzett, és bejutott a parlamentbe.
A DNA vádja szerint Dan Diaconescu bűntársai közvetítésével megzsarolta Ion Moţot, az Arad megyei Zaránd község polgármesterét, 200 ezer eurót kérve tőle azért, hogy elhallgassa az elöljáró állítólagos törvénytelen ingatlanügyleteit. Moţ ki is fizetett neki 30 ezer eurót és 42 ezer lejt. Az OTV volt műsorvezetője Paul Petru Ţârdea üzletembert is megzsarolta, 100 ezer eurót követelve tőle, amiből 4500 eurót kapott meg.
A 2025-ös elnökválasztás második fordulójában is fontos, hogy a választók a bélyegzőt megfelelőképpen helyezzék el a szavazólapon, hogy a szavazat érvényes legyen.
A Romániai Zsidó Közösségek Szövetsége (FCER) pénteken állásfoglalást tett közzé az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatban.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
Hamisak a választási csalásokról szóló híresztelések – figyelmeztetett pénteki közleményében a román belügyminisztérium. A bukaresti külügy és a kormány is hamis információk terjedésére hívja fel a figyelmet.
George Simion, a szélsőséges és magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltje „nagyívű győzelemről” beszélt a Donald Trump volt tanácsadójának, Steve Bannonnak adott interjúban.
A szélsőjobboldali Fiatal Emberek Pártjának (POT) elnöke, Anamaria Gavrilă pénteken felszólította Nicușor Dan független elnökjelöltet, hogy közölje: szenved-e valamilyen mentális zavarban.
A Romgaz román állami földgázvállalat bírósági keresetet nyújtott be, amelyben a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet romániai fiókintézménye, a Greenpeace CEE (Central Eastern Europe) Alapítvány feloszlatását kéri.
A választási részvétel lesz a döntő tényező az elnökválasztás második fordulójában – vallja Remus Ștefureac, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
A jövendőbeli kormány megalakulhat széles többséggel, de meghatározott időre lehetne szó technokrata kormányról is – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, hangsúlyozva azonban, hogy pártja nem venne részt egy kisebbségi kormányban.
Nicușor Dan, Bukarest függetlenként induló főpolgármestere minimális, hibahatáron belüli eredménnyel vezet George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje előtt.
szóljon hozzá!