Fotó: Alfred Bulai/Facebook
Bejelentette kedden a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) rektora, Remus Pricopie, hogy az etikai bizottság döntése nyomán felbontották a több diáklány által is szexuális zaklatással vádolt Alfred Bulai munkaszerződését.
2024. augusztus 06., 15:562024. augusztus 06., 15:56
2024. augusztus 06., 16:112024. augusztus 06., 16:11
Közleményében a rektor azt írta, bízik benne, hogy a SNSPA „határozott fellépése” az etikai normák és az egyetemi közösség tagjai ellen vétőkkel szemben példaértékű lesz más egyetemek és közintézmények számára. Hozzátette, három évtizedes pályafutása alatt még nem hallott olyan szexuális zaklatásos ügyről, amelyet a kirobbanásától számított nyolc napon belül megoldottak volna, a törvényi előírások betartásával.
Úgy véli, haladéktalanul felül kell vizsgálni a vonatkozó jogszabályokat, a közigazgatási és a büntetőjog terén is módosításokra van szükség, megfelelő törvényi eszközök hiányában ugyanis nem lehet hatékonyan fellépni a szexuális zaklatások ellen.
Remus Pricopie azt is elmondta, az elkövetkezőkben az egyetem etikai bizottsága fel fogja mérni, hogy van-e jogi alap a vizsgálatok kiterjesztésére, ugyanakkor minden rendelkezésükre álló adatot és információt továbbítanak a nyomozó hatóságoknak. „Tisztában vagyunk a Bulai-ügy súlyosságával, és alapvető fontosságú számunkra, hogy azonosítsuk azokat a belső gyenge pontokat, amelyek lehetővé tették, hogy mindez megtörténjen” – fogalmazott a rektor az Agerpres által idézett tájékoztatásban.
Ezen a héten megkezdődnek a kihallgatások a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) professzora, Alfred Bulai ügyében, akit az egyetem több diáklánya szexuális zaklatással vádolt meg.
Az elmúlt 24 órában több tucat online bejelentés érkezett a bukaresti első kerületi ügyészséghez, miután az ügyészek felhívást intéztek a Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) Alfred Bulai professzor által zaklatott diákjaihoz.
Évtizedeken keresztül szexuálisan zaklatta diáklányait Alfred Bulai neves bukaresti szociológus, egyetemi professzor a Snoop tényfeltáró portálnak nyilatkozó egykori áldozatok szerint.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmének miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
szóljon hozzá!