Viorel Hrebenciuc (archív felvétel)
Fotó: Facebook/Viorel Hrebenciuc
A brassói ítélőtábla elsőfokon két év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön Viorel Hrebenciucot a törvénytelen erdő-visszaszolgáltatások ügyében, amelyben a volt szociáldemokrata parlamenti képviselőt befolyással való üzérkedéssel vádolják.
2021. július 22., 18:212021. július 22., 18:21
2021. július 22., 18:312021. július 22., 18:31
Ugyanebben az ügyben két év letöltendő börtönbüntetésre ítélték Ioan Avram volt képviselőt is, akit befolyás vásárlásával vádolnak. Hrebenciuc fiát, Andreit, két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték befolyással való üzérkedésben való bűnrészességért.
amelyeket később szintén a legfelsőbb bíróság egyik öttagú testülete semmisnek nyilvánított, és úgy döntött, hogy az ügyet a nulláról tárgyalják újra Brassóban. A legfelsőbb bíróság 2018-ban felmentette a vádak alól Tudor Chiuariu volt minisztert, és az igazságszolgáltatásban elkövetett bűncselekményeket vizsgáló ügyészség (SIIJ), amelyet annak idején Gheorghe Stan jelenlegi alkotmánybíró vezetett, nem támadta meg a döntést – közölte az Agerpres.
A brassói ítélőtábla a következő büntetéseket rótta még ki az ügyben: Ördögh Loránd András, a Kovászna megyei törvényszék bírája hét év letöltendő, Paltin Gheorghe Sturdza (a visszaszolgáltatás kedvezményezettje) három év letöltendő, Anca Roxana Bularcă (Ioan Adam volt felesége), a brassói törvényszék bírája két év felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
Az ítélet nem jogerős. A 2015-ben kezdődött pernek több mint 60 tárgyalása volt. 2015 októberében Viorel és Andrei Hrebenciuc, valamint Ioan Adam beismerték bűnüket és egyszerűsített eljárást kértek. A vádhatóság szerint 43 227 hektár erdőt jogtalanul szolgáltattak vissza Paltin Strudzának, és ezzel 1 421 800 870 lejes kárt okoztak az államnak.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
szóljon hozzá!