Fotó: Videófelvétel
Készülnek a román katasztrófavédelem Black Hawk típusú, közepes teherbírású, többcélú szállítóhelikopterei – a bukaresti illetékesek munkalátogatáson jártak a lengyelországi gyárban, Adrian Câciu befektetésekért és európai uniós projektekért felelős miniszter pedig rövid videóban meg is mutatta, milyen gépekkel bővül az eszköztár.
2023. szeptember 23., 17:542023. szeptember 23., 17:54
„A vészhelyzetekre való reagálás gyorsaságának és a polgároknak nyújtott beavatkozási szolgáltatások minőségének meg kell felelnie az európai normáknak. Együtt dolgozunk e célok eléréséért, és a Beruházási és Európai Projektek Minisztériumának munkatársai, valamint a Légügyi Felügyelet és a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség csapatai munkalátogatáson vannak Lengyelországban, a Black Hawk közepes teherbírású helikoptereket gyártó vállalat gyárában, amely a 2021-ben aláírt keretmegállapodás értelmében 6 ilyen gépet szállít Romániának. Szakértőink a 6 repülőgép idei leszállítására vonatkozó projekt állását ellenőrzik” – adott hírt a munkalátogatásról szombati Facebook-bejegyzésében a tárcavezető.
Aláhúzta: a beruházás megvalósításából „mindannyian profitálunk, kortól és társadalmi helyzettől függetlenül”.
Amint arról korábban beszámoltunk, összesen tizenkét Black Hawk típusú, közepes teherbírású, többcélú szállítóhelikoptert vásárol Románia a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) számára. Az erről szóló keretmegállapodást még 2021 novemberében írták alá a román és a lengyel hivatalosságok. A helikoptereket Lengyelországban gyártják le a PZL Mielec vállalatnál, ahol a Sikorsky/Lockheed Martin Európának szánt Black Hawk helikopterei készülnek.
A katasztrófavédelem vezetője, Raed Arafat szerint a helikopterek bevethetők lesznek majd a különféle kereső- és mentőakciókon, beleértve a tengeri mentést is, de súlyos állapotban levő sérültek szállítására, teherszállításra és erdőtüzek oltására is alkalmasak. Az első hat helikoptert a korábbi bejelentések értelmében 2023 végén szállítják le, addig megtörténik a pilóták és a műszaki személyzet kiképzése.
Tizenkét Black Hawk típusú, közepes teherbírású, többcélú szállítóhelikoptert vásárol Románia a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) számára. Az erről szóló keretmegállapodást kedden írták alá a román és a lengyel hivatalosságok.
Bulgária 2025. május 1-től drágítja a matricákat, így azok, akik Bulgáriába vagy Görögországba tartanak autóval, többet fognak útdíjként fizetni.
Victor Ponta független román államfőjelölt visszalépését kéri Marcel Ciolacu kormányfő és több politikustársa a volt miniszterelnök egy, a 2014-es árvíz idején hozott döntése miatt.
A romániai polgárok csaknem 90 százaléka úgy véli, hogy az ország nemzeti érdeke, hogy az EU és a NATO tagja maradjon, de féltik az EU-tól a szuverenitást – derül ki egy friss felmérésből.
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan ügyvivő államfő úgy véli, hogy a bíráknak és ügyészeknek nem kellene 47-50 éves korukban nyugdíjba vonulniuk, amikor szakmai életük csúcsán vannak.
Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök elismerte: 11 évvel ezelőtt a hatóságok feje fölött átnyúlva utasítást adott romániai területek elárasztására, hogy megmentse az árvíztől Belgrádot.
„Abszolút helyes” Nicușor Dan bukaresti polgármester, független államelnök-jelölt szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőségének azon döntése, hogy őt támogatja a kampányban.
Crin Antonescu szerdán kijelentette, hogy amennyiben elnök lesz, élni fog a kegyelmi joggal, hogy a kisebb bűncselekményeket elkövetők elhagyhassák a börtönt.
A Románi által végrehajtott humanitárius küldetés keretében a román légierő egy repülőgépe szerda este leszállt az otopeni-i 90-es számú légibázison a Gázai övezetből hozott 18 palesztin pácienssel és ezeknek összesen 29 családtagjával a fedélzetén.
Szükséges a titkosszolgálatok reformja – szögezte le Ilie Bolojan ügyvivő román államfő.
szóljon hozzá!