Fotó: RMDSZ/Facebook
Azt gondolom, hogy a Népi Mozgalom Párt (PMP) jelöltje, Theodor Paleologu és én jutunk az államelnök-választás második fordulójába – jelentette ki pénteki konstancai sajtóértekezletén Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint „nagyszerű” második forduló lenne, amilyen még nem volt az országban.
2019. szeptember 20., 19:502019. szeptember 20., 19:50
2019. szeptember 20., 19:532019. szeptember 20., 19:53
Kelemen azt mondta, reméli, meggyőzi a román szavazókat, hogy rá voksoljanak. A RMDSZ elnöke közölte: a kampányban elhangzott üzenetei „nem a magyaroknak szólnak, hanem a román állampolgároknak”.
„Korábban is mondtam: megpróbálták már románokkal, nem voltak elégedettek, próbálták Johannist... Látom, hogy van valamennyi elégedetlenség. Folytathatjuk ezen az úton, próbáljanak ki engem, és meglátják, hogy sokkal jobb lesz, mint az eddigi elnökök bármelyike alatt” – idézte az Agerpres hírügynökség Kelemen Hunort.
A politikus – kampányszlogenjét idézve – hangsúlyozta: nagyon fontos, hogy az országban legyen „respekt”. „Ha nincs bizalom és tisztelet, semmit sem lehet felépíteni. Ebből az alapelvből, ebből az értékből kell kiindulni, és ezután beszélhetünk az oktatásról, az infrastruktúráról” – mondta az RMDSZ vezetője. Kelemen Hunor pénteken részt vett a romániai nemzeti kisebbségek képviselőivel tartott találkozón a konstancai kultúrházban. Megbeszélést folytatott a konstancai Ovidius Egyetem rektorával, Sorin Ruginával és Eden Mamut professzorral a tatár nyelvoktatásnak a felsőoktatásban való fellendítéséről, majd tatár, török, cigány, albán, örmény, zsidó és bolgár közösségek vezetőivel találkozott. „Egyetértettünk abban, hogy a jó állam jogállam is egyben, ahol nemcsak a polgár tiszteli a jogot, hanem az állam is tiszteli polgárait, a kisebbségek jogait is beleértve” – idézte Kelement az RMDSZ Facebook-oldala.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről döntött kedden a ploiești-i bíróság. Az ítélet nem jogerős. A volt turisztikai minisztert jelenleg a ploiești-i megyei sürgősségi kórházban ápolják, miután vasárnap egy epehólyagműtéten esett át.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
3 hozzászólás