Fotó: Veres Nándor
Július 1-jétől a háziorvosok is közvetlenül részt vesznek a cukorbetegség megelőzésében, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) ösztönző juttatással támogatja a diabétesz korai felismerésére irányuló kezdeményezéseket – jelentette ki szerdán a CNAS elnöke.
2023. június 07., 16:522023. június 07., 16:52
Adela Cojan rámutatott, tavaly több mint 1 000 100 beteget tartottak nyilván az országos diabétesz-programban – írta az Agerpres.
Mint mondta, a családorvosokkal kötött, július elsejétől életbe lépő új keretszerződés egyebek mellett előírja, hogy
Emellett ösztönző juttatást kapnak a családorvosok, hogy az egészséges életmóddal, a táplálkozással, testmozgással kapcsolatos tanácsadást nyújtsanak betegeiknek – nyilatkozta Cojan. A CNAS elnöke hangsúlyozta, jelentős összegeket fordítanak az egészségbiztosítási alapból a cukorbetegség megelőzésére és kezelésére.
Szigorúbban kellene szabályozni a táplálékkiegészítők forgalmazását, ugyanis nem kockázatmentes a szedésük, pláné gyógyszerekkel együtt, és egy tiszavirág-életű honlapról megvásárolva jó eséllyel nem kapják meg a szükséges információkat a vevők.
Egyre több cikk jelenik meg a koronavírus és cukorbetegség összefüggéseiről, a fertőzés után kialakuló cukorbetegség eseteit már egy globális nyilvántartásban (CoviDiab) is vezetik szakemberek. Diabetológus szakértőket kérdeztünk arról, valóban van-e, lehet-e kapcsolat a két betegség között.
A romániai elnökválasztást az döntötte el a független jelölt, Nicuşor Dan javára, hogy jobban ki tudta használni az egyik oldalnak a másiktól való félelmeit, mint George Simion – jelentette ki Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) hétfőn közölte, hogy a roaep.ro platform ellen irányuló minden kibertámadást sikerült kivédeni az elnökválasztás második fordulójában.
Nicușor Dan megválasztott államfő szerint ,,az lenne az ideális”, ha a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek közösen alakítanának kormányt. Az új államfő egészen lenyűgözőnek nevezte a magyarság mozgósítását.
Megérkezett Romániába vasárnap a lengyel Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz Spolka Akcyjna vállalat által gyártott 655-5 (RE-R103) típusú első elektromos vonat a Vasúti Reform Hatóság (ARF) által 2024 januárjában megrendelt 62 darabból.
Nicușor Dan megválasztott államfő azt nyilatkozta, várhatóan jövő hétfőn teszi le a hivatali esküt a parlamentben, ha az alkotmánybíróság csütörtöki ülésén érvényesíti a választás második fordulójának eredményét.
Călin Georgescu, a tavaly decemberi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt hétfőn egy Facebook-oldalán közzétett videóban kijelentette, hogy „imádkozik” Nicușor Danért, miután azt államfőnek választották.
Orbán Viktor miniszterelnök Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével tárgyalt hétfőn a Karmelita kolostorban – tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Ion Iliescu, Románia volt államelnöke (1990–1996, 2000–2004) üzenetet címzett Nicușor Danhoz, gratulált az új államfő választási győzelméhez.
Dominic Fritz temesvári polgármester hétfői nyilatkozata szerint nem zárkózik el attól, hogy induljon a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségéért.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöksége hétfőn délután összeül, hogy megvitassa, a párt részt kíván-e venni egy újonnan felálló kormánykoalícióban azt követően, hogy a független Nicușor Dan nyerte meg az államfőválasztást.
szóljon hozzá!