Kiváltotta a kompátkelést
Fotó: Facebook/De la Dunărea de Jos
Az átadása óta eltelt alig valamivel több mint egy év alatt immár negyedszer aszfaltozzák újra teljes egészében a brăilai Duna-hidat. A csaknem két kilométer hosszú, Romániában a legnagyobb, Európában a harmadik leghosszabb híd felavatása óta több hibát is ki kellett javítania a kivitelezőnek.
2024. október 10., 15:112024. október 10., 15:11
Szerdán kezdték meg az aszfaltozási munkálatokat a Tulcea–Brăila menetirányban. A gépjárművek felváltva használhatják az első és a második forgalmi sávot, a sebességet pedig 30 km/órára korlátozták.
A híd egyébként az utolsó átkelő a folyamon, mielőtt az a tengerbe torkollik. Közvetlenül az átadás után a gépjárművezetők és a sajtó is több rendelleneséget jelzett: a korlátok csavarjainak meglazulásától kezdve az aszfaltréteg „hullámzásán” át a hídhoz vezető felhajtó megsüllyedéséig több hibát kellett kijavítani a kivitelezőnek.
Az aszfaltozásnak immár negyedszer fognak neki, mert az előző rétegeket – Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter szerint – silány minőségű aszfaltból öntötték. A tárcavezető egyébként korábban kijelentette, hogy
amíg a WeBuild vállalat (korábban Astaldi S.P.A.–IHI Infrastructure System cégtársulás) ki nem javítja hibákat.
Alin Şerbănescu, a közúti infrastruktúrát kezelő hatóság (CNAIR) sajtószóvivője az Agerpresnek azt nyilatkozta, hogy a kivitelező ezúttal egy olaszországi laboratóriumban kidolgozott speciális recept alapján készített aszfaltot használ. „Az ígéret szerint ezután nem lesz hasonló probléma, ez az aszfaltréteg ellenálló lesz a teherforgalomnak és az időjárás viszontagságainak is. Valóban, a brăilai Duna-híd egyedinek számít Romániában, és ha minden eleme speciális, akkor az aszfaltnak is annak kell lennie” – mondta a szóvivő.
A munkálatok az ígéret szerint hat napig tartanak.
Felvatták csütörtökön Brăila mellett az öt év alatt elkészült új Duna-hidat, amely csaknem kétkilométeres hosszával és 1120 méteres támaszközével az Európai Unió harmadik leghosszabb függőhídjává vált.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
szóljon hozzá!