Kiváltotta a kompátkelést
Fotó: Facebook/De la Dunărea de Jos
Az átadása óta eltelt alig valamivel több mint egy év alatt immár negyedszer aszfaltozzák újra teljes egészében a brăilai Duna-hidat. A csaknem két kilométer hosszú, Romániában a legnagyobb, Európában a harmadik leghosszabb híd felavatása óta több hibát is ki kellett javítania a kivitelezőnek.
2024. október 10., 15:112024. október 10., 15:11
Szerdán kezdték meg az aszfaltozási munkálatokat a Tulcea–Brăila menetirányban. A gépjárművek felváltva használhatják az első és a második forgalmi sávot, a sebességet pedig 30 km/órára korlátozták.
A híd egyébként az utolsó átkelő a folyamon, mielőtt az a tengerbe torkollik. Közvetlenül az átadás után a gépjárművezetők és a sajtó is több rendelleneséget jelzett: a korlátok csavarjainak meglazulásától kezdve az aszfaltréteg „hullámzásán” át a hídhoz vezető felhajtó megsüllyedéséig több hibát kellett kijavítani a kivitelezőnek.
Az aszfaltozásnak immár negyedszer fognak neki, mert az előző rétegeket – Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter szerint – silány minőségű aszfaltból öntötték. A tárcavezető egyébként korábban kijelentette, hogy
amíg a WeBuild vállalat (korábban Astaldi S.P.A.–IHI Infrastructure System cégtársulás) ki nem javítja hibákat.
Alin Şerbănescu, a közúti infrastruktúrát kezelő hatóság (CNAIR) sajtószóvivője az Agerpresnek azt nyilatkozta, hogy a kivitelező ezúttal egy olaszországi laboratóriumban kidolgozott speciális recept alapján készített aszfaltot használ. „Az ígéret szerint ezután nem lesz hasonló probléma, ez az aszfaltréteg ellenálló lesz a teherforgalomnak és az időjárás viszontagságainak is. Valóban, a brăilai Duna-híd egyedinek számít Romániában, és ha minden eleme speciális, akkor az aszfaltnak is annak kell lennie” – mondta a szóvivő.
A munkálatok az ígéret szerint hat napig tartanak.
Felvatták csütörtökön Brăila mellett az öt év alatt elkészült új Duna-hidat, amely csaknem kétkilométeres hosszával és 1120 méteres támaszközével az Európai Unió harmadik leghosszabb függőhídjává vált.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
Idén októberben 4 706 791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28 077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban. Az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Ludovic Orban volt miniszterelnök sajátos módon próbál szavazatokat gyűjteni magának a romániai államfőválasztás november 24-én rendezendő első fordulója előtt.
A meteorológusok vasárnap mérsékelt esőzésekre és akár 50 kilométeres óránkénti széllökésekre figyelmeztetnek az ország déli, délkeleti és helyenként a középső részén.
A romániai közintézményeknél és hatóságoknál 2024 szeptemberében 1 266 808 volt a betöltött álláshelyek száma, 1413-mal kevesebb, mint az előző hónapban, és az alkalmazottaknak több mint 63 százaléka a központi közigazgatásban dolgozott.
Súlyos közúti baleset történt szombaton Suceava megyében, az ütközés során öt ember – köztük egy gyermek – életét vesztette, ketten súlyos sérülést szenvedtek.
Az idei év első kilenc hónapjában a Román Rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a DIICOT ügyészeivel együtt több mint 700 operatív akciót hajtottak végre a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem terén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szombaton sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki a megerősödött szél miatt öt megyére, és egy szintén sárga jelzésű figyelmeztetést heves havazás miatt további öt megyére.
Már a schengeni csatlakozás témája is vita tárgyává vált a választási kampány hevében egymást ostorozó koalíciós partnerek, a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) között.
szóljon hozzá!