Fotó: Román Határrendészet
Közel egy hónap elteltével újfent karanténkötelezettség vár a Magyarországról Romániába beutazó polgárokra, a koronavírus-járvány terjedésének megfékezését célzó intézkedések keretében a bukaresti hatóságok ugyanis a súlyosan fertőzöttnek számító államok közé sorolták Magyarországot.
2020. november 02., 23:162020. november 02., 23:16
2020. november 02., 23:472020. november 02., 23:47
Az országos vészhelyzeti bizottság hétfő esti ülésén aktualizálta a veszélyes országok listáját, az úgynevezett „sárga övezetet”, és a döntés értelmében immár 31 ország szerepel a listán, amelyen Magyarország esetében 358,3 fertőzéses eset szerepel százezer lakosra számítva. A november 3-ától, keddtől érvényes beutazási korlátozások értelmében a Romániánál fertőzöttebb országokból érkezők közül mindazok, akik legtöbb három napot maradnak az országban, nem lesznek karanténkötelesek, viszont fel kell mutatniuk egy, a Romániába való beutazás előtt legtöbb 48 órával elvégzett negatív COVID-tesztet.
Az ő esetükben lehetőségük nyílik arra, hogy nyolc nap elteltével kérésre koronavírustesztet végeztessenek, és amennyiben ez negatív, ugyanakkor az érintettek tünetmentesek, akkor tíz nap elteltével elhagyhatják az elkülönítést. Ellenkező esetben le kell tölteniük a 14 napos karantént.
Románia először október 5-én sorolta az ún. sárga övezetbe tartozó államok közé Magyarországot az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) adatai alapján. A korlátozás akkor egy hetet tartott, a bukaresti hatóságok október 13-án feloldották a 14 napos karanténkötelezettséget a Magyarországról érkező polgárok esetében, így az anyaországból szabadon, elkülönítés és tesztkötelezettség nélkül lehetett beutazni Romániába.
A járványügyi szempontból veszélyesnek tartott országok között szerepel többek között Ausztria, Belgium, Bulgária, Csehország, Hollandia, Olaszország, Lengyelország, Montenegró, Nagy-Britannia, Portugália, Spanyolország, Svájc, Franciaország, Szlovákia.
Nem hogy nem szállították még a zernyesti medvemenhelyre a Transzfogarasi úton múlt héten egy olasz turista megölése miatt kilőtt anyamedve három bocsát, de még meg sem találták őket – közölte az intézmény.
Sokan enyhe bírósági végzéssel ússzák meg a jogosítvány nélküli gépkocsivezetést, de a rendőrség arra figyelmeztet, hogy minden esetben büntetőeljárást indítanak az elkövetők ellen.
Alkotmánybírói kinevezést kapott kedden Dacian Cosmin Dragoș egyetemi tanár. Az erről szóló rendeletet Nicușor Dan államfő írta alá.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
Bírálta Sorin Gridneanu, a kormánykoalíció legnagyobb pártja, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke a kormány által felelősségvállalással beterjesztett gazdasági megszorító intézkedések egyes elemeit.
Kedden is kitart a kánikula szinte az egész országban – figyelmeztetnek a meteorológusok.
A romániai polgárok szűk többsége egyelőre elégedett Nicușor Dan nemrég hivatalba lépett államfő tevékenységével – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
szóljon hozzá!