Fotó: Presidency.ro
Klaus Iohannis államfő azt mondja: nem kérte, hogy az elnöki mandátuma után utaljanak ki számára egy protokoll-lakást, és nem is ajánlottak fel neki egyet.
2024. március 12., 14:592024. március 12., 14:59
2024. március 12., 15:222024. március 12., 15:22
Iohannist a Jakov Milatović montenegrói elnökkel közös sajtótájékoztatóján kérdezték arról, hogy mandátuma lejárta után elfogadna-e egy lakást az állami protokollingatlanokat kezelő vállalattól (RAAPPS), és ha igen, számításba jöhet-e az Aviatorilor sugárút 86. szám alatti villa.
Az államfő azt válaszolta: megfigyelte, hogy ez a kérdés intenzíven foglalkoztatja a politikusokat. Megjegyezte ugyanakkor, hogy
„Én nem kértem lakást a mandátumom utánra, és nem is ajánlottak fel nekem ilyet” – szögezte le Klaus Iohannis.
Mintegy kilencmillió euróból alakít át egy bukaresti villát – a Nemzeti Liberális Párt korábbi székházát – egyéni rezidenciává az állami vagyonalap (RA-APPS), amely titokban 7 és 9 millió euró közötti összeget fektet be – derül ki egy tényfeltáró cikkből.
Mint arról beszámoltunk, a Recorder oknyomozó portál szerint a RAAPPS mintegy kilencmillió euróból alakít át egy bukaresti villát – a Nemzeti Liberális Párt korábbi székházát – egyéni rezidenciává, amelybe titokban 7 és 9 millió euró közötti összeget fektet. Bár az információt hivatalosan azóta sem erősítették meg, sokan úgy vélekedtek, minden jel arra utal, hogy a luxusvillát Klaus Iohannis elnök kapja meg, miután kitölti második hivatali idejét.
Nem az állami költségvetésből finanszírozzák annak a bukaretsi villának a felújítását, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő számára készítenek elő a mandátuma lejárta utáni időszakra – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Viszont az államfői hivatal is azt közölte korábban, hogy Iohannis nem igényelt állami rezidenciát – amihez egyébként joga van –, és Marcel Ciolacu miniszterelnök is azt állította, hogy a kormány nem fogadott el erre vonatkozó rendeletet.
Az állami protokollingatlanokat kezelő hatóság (RA-APPS) el akarja kenni a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő számára 7 és 9 millió euró közötti összegből felújított bukaresti luxusvilla ügyét – állítja a Recorder oknyomozó portál.
Bulgária 2025. május 1-től drágítja a matricákat, így azok, akik Bulgáriába vagy Görögországba tartanak autóval, többet fognak útdíjként fizetni.
Victor Ponta független román államfőjelölt visszalépését kéri Marcel Ciolacu kormányfő és több politikustársa a volt miniszterelnök egy, a 2014-es árvíz idején hozott döntése miatt.
A romániai polgárok csaknem 90 százaléka úgy véli, hogy az ország nemzeti érdeke, hogy az EU és a NATO tagja maradjon, de féltik az EU-tól a szuverenitást – derül ki egy friss felmérésből.
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan ügyvivő államfő úgy véli, hogy a bíráknak és ügyészeknek nem kellene 47-50 éves korukban nyugdíjba vonulniuk, amikor szakmai életük csúcsán vannak.
Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök elismerte: 11 évvel ezelőtt a hatóságok feje fölött átnyúlva utasítást adott romániai területek elárasztására, hogy megmentse az árvíztől Belgrádot.
„Abszolút helyes” Nicușor Dan bukaresti polgármester, független államelnök-jelölt szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőségének azon döntése, hogy őt támogatja a kampányban.
Crin Antonescu szerdán kijelentette, hogy amennyiben elnök lesz, élni fog a kegyelmi joggal, hogy a kisebb bűncselekményeket elkövetők elhagyhassák a börtönt.
A Románi által végrehajtott humanitárius küldetés keretében a román légierő egy repülőgépe szerda este leszállt az otopeni-i 90-es számú légibázison a Gázai övezetből hozott 18 palesztin pácienssel és ezeknek összesen 29 családtagjával a fedélzetén.
Szükséges a titkosszolgálatok reformja – szögezte le Ilie Bolojan ügyvivő román államfő.
szóljon hozzá!