Fotó: Recorder
Nem az állami költségvetésből finanszírozzák annak a bukaretsi villának a felújítását, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő számára készítenek elő a mandátuma lejárta utáni időszakra – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök.
2024. február 29., 10:332024. február 29., 10:33
A kormányfő szerdán este a România TV-nek nyilatkozva beszélt a nagy port kavaró ügyről.
– szögezte le a kormányfő, aki szerint az ingatlan felújításáról az állami protokollingatlanokat kezelő hatóság (RA- APPS) igazgatótanácsa döntött, ráadásul a villa felújítását az is indokolja, hogy a földrengés esetén kockázatosnak minősülő kategóriába tartozik, emellett reprezentatív épület, harmadrészt pedig A osztályú műemlék.
„Nem tárgyaltam Románia elnökével a jövőbeli otthonáról. Románia elnöke nem hívott fel, és nem kért tőlem semmilyen lakást, és nem hagyott jóvá pénzt semmilyen épületre Bukarestben vagy Romániában, amely az elnök lakhelye lesz a hivatali ideje lejárta után. Érdeklődtem a RA-APPS-nál, és nagyon egyértelműen válaszoltak: az állami költségvetésből nem fektettek be pénzt. Ez az igazgatótanács döntése. A saját bevételeikből finanszírozzák a beruházást, és ez nem az egyetlen épület. Ez óriási. Úgy tudom, hogy eddig körülbelül kétmillió lejt fektettek be az épület megerősítésébe, és többéves beruházásról van szó. Ez az igazság” – mondta a miniszterelnök.
Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke – Klaus Iohannis ezen párt éléről került az államfői tisztségbe – szintén azt állítja, hogy az elnök nem igényelt ingatlant a mandátuma utáni időszakra – amire egyébként a hatályos jogszabályok szerint joga van. Egyben ő is azt állította, hogy a felújítás nem kormánypénzekből zajlik.
Mint arról beszámoltunk, a Recorder oknyomozó portál szerint a RA – APPAS mintegy kilencmillió euróból alakít át egy bukaresti villát – a Nemzeti Liberális Párt korábbi székházát – egyéni rezidenciává, amelybe titokban 7 és 9 millió euró közötti összeget fektet.
Bár az információt hivatalosan nem erősítették meg, minden jel arra utal, hogy a luxusvillát Klaus Iohannis elnök kapja meg, miután kitölti második hivatali idejét.
Tüntetést szervezett „a közpénz herdálása ellen” kedd este a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a bukaresti Aviatorilor sugárút 86 szám alatt álló épület előtt.
Mintegy kilencmillió euróból alakít át egy bukaresti villát – a Nemzeti Liberális Párt korábbi székházát – egyéni rezidenciává az állami vagyonalap (RA-APPS), amely titokban 7 és 9 millió euró közötti összeget fektet be – derül ki egy tényfeltáró cikkből.
Egy Floridában élő román üzletember a román kormány egyik különmegbízottja, akinek az a feladata, hogy tárgyaljon az amerikai hatóságokkal a román állampolgárok vízumkötelezettségének feloldásáról.
Továbbra is nagyon súlyos az állapota annak a hegyimentőnek, akire rátámadt a medve vasárnap egy predeáli utcán.
A román sajtóban felröppent a hír, hogy az RMDSZ Asztalos Csaba jogászt, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) elnökét jelöli az alkotmánybíróság új magyar tagjának, miután Varga Attila kilenc éves mandátuma idén nyáron lejár.
A Dolj megyei törvényszék elrendelte pénteken az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és három családtagjának előzetes letartóztatását.
Hívószámhamisítással (ID spoofing) operáló, hatósági telefonhívásokat imitáló csalások terjedésére figyelmeztet Romániában a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT).
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
szóljon hozzá!