Fotó: Presidency.ro
Klaus Iohannis államfő azt mondja: nem kérte, hogy az elnöki mandátuma után utaljanak ki számára egy protokoll-lakást, és nem is ajánlottak fel neki egyet.
2024. március 12., 14:592024. március 12., 14:59
2024. március 12., 15:222024. március 12., 15:22
Iohannist a Jakov Milatović montenegrói elnökkel közös sajtótájékoztatóján kérdezték arról, hogy mandátuma lejárta után elfogadna-e egy lakást az állami protokollingatlanokat kezelő vállalattól (RAAPPS), és ha igen, számításba jöhet-e az Aviatorilor sugárút 86. szám alatti villa.
Az államfő azt válaszolta: megfigyelte, hogy ez a kérdés intenzíven foglalkoztatja a politikusokat. Megjegyezte ugyanakkor, hogy
„Én nem kértem lakást a mandátumom utánra, és nem is ajánlottak fel nekem ilyet” – szögezte le Klaus Iohannis.
Mintegy kilencmillió euróból alakít át egy bukaresti villát – a Nemzeti Liberális Párt korábbi székházát – egyéni rezidenciává az állami vagyonalap (RA-APPS), amely titokban 7 és 9 millió euró közötti összeget fektet be – derül ki egy tényfeltáró cikkből.
Mint arról beszámoltunk, a Recorder oknyomozó portál szerint a RAAPPS mintegy kilencmillió euróból alakít át egy bukaresti villát – a Nemzeti Liberális Párt korábbi székházát – egyéni rezidenciává, amelybe titokban 7 és 9 millió euró közötti összeget fektet. Bár az információt hivatalosan azóta sem erősítették meg, sokan úgy vélekedtek, minden jel arra utal, hogy a luxusvillát Klaus Iohannis elnök kapja meg, miután kitölti második hivatali idejét.
Nem az állami költségvetésből finanszírozzák annak a bukaretsi villának a felújítását, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő számára készítenek elő a mandátuma lejárta utáni időszakra – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Viszont az államfői hivatal is azt közölte korábban, hogy Iohannis nem igényelt állami rezidenciát – amihez egyébként joga van –, és Marcel Ciolacu miniszterelnök is azt állította, hogy a kormány nem fogadott el erre vonatkozó rendeletet.
Az állami protokollingatlanokat kezelő hatóság (RA-APPS) el akarja kenni a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő számára 7 és 9 millió euró közötti összegből felújított bukaresti luxusvilla ügyét – állítja a Recorder oknyomozó portál.
Március 29. és április 4. között tíz esetben szólított fel az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) közösségimédia-platformokon megjelent illegális tartalmak eltávolítására.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök pontosan tudja, hogy áll az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalt reformok gyakorlatba ültetése, mivel az RMDSZ kormányon volt, amikor a PNRR-t kidolgozták – jelentette ki pénteken Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szerint az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnöke, Cristian Popescu-Piedone néha „túlzásokba esik az önreklámozással” az intézmény által végzett ellenőrzések kapcsán.
Új típusú Patriot rendszert kap Románia az Amerikai Egyesült Államoktól – jelentette be pénteken Marcel Ciolacu.
Egy Floridában élő román üzletember a román kormány egyik különmegbízottja, akinek az a feladata, hogy tárgyaljon az amerikai hatóságokkal a román állampolgárok vízumkötelezettségének feloldásáról.
Továbbra is nagyon súlyos az állapota annak a hegyimentőnek, akire rátámadt a medve vasárnap egy predeáli utcán.
A román sajtóban felröppent a hír, hogy az RMDSZ Asztalos Csaba jogászt, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) elnökét jelöli az alkotmánybíróság új magyar tagjának, miután Varga Attila kilenc éves mandátuma idén nyáron lejár.
A Dolj megyei törvényszék elrendelte pénteken az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és három családtagjának előzetes letartóztatását.
Hívószámhamisítással (ID spoofing) operáló, hatósági telefonhívásokat imitáló csalások terjedésére figyelmeztet Romániában a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT).
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
szóljon hozzá!