A romániai hatóságok többek között autós oltópontok kialakításával próbálják felpörgetni az oltási kampányt
Fotó: Jakab Mónika
A térség országaihoz viszonyítva Romániában nőtt a legkevésbé azoknak az aránya, akik szeretnék megkapni a koronavírus elleni oltást a Globsec heti jelentése szerint.
2021. április 30., 11:432021. április 30., 11:43
Mint a most nyilvánosságra hozott adatsorokból kiderül, 2021 márciusában a romániai lakosság 46 százaléka szeretné felvenni a vakcinát – tavaly októberben ez az arány 45 százalék volt.
Látványos a növekedés Bulgáriában is, ahol az októberi 23 százalék után márciusban már 38 százalék válaszolta azt, hogy beoltatja magát, tény viszont, hogy ez még így is igen alacsony átoltottságot eredményezhet.
Az oltáskampány sikerének függvényében június elsejétől tervezi a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozások fokozatos feloldását a román kormány, addig csak alkalmi jelleggel, vagy kísérleti események szintjén tekintenek el a szabályok betartásától.
A G4media.ro hírportálnak a jelentést ismertető cikke is aláhúzza, a friss statisztikai adatok azt mutatják, hogy a romániai hatóságoknak nem sikerült meggyőzniük a lakosságot az oltás szükségességéről, és
Mint ismeretes, a bukaresti hatóságok célként tűzték ki, hogy a 19 milliós lakosságból 5 millió polgár május végéig megkapja az oltást. Április végéig valamivel több mint 3,2 millió személy kapta meg legalább az első oltást.
Ötmillió dózis koronavírus elleni oltást adtak már be Romániában a RO Vaccinare platform Facebook-oldalán közzétett kedd esti bejegyzés szerint.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!