Fotó: Facebook
A román államnak hivatalos repülőgépre van szüksége az elnöki hivatal, a kormány és más állami intézmények kiszolgálásához – így kommentálta Sorin Grindeanu közlekedési miniszter a hírt, miszerint Klaus Iohannis államfő drága, bérelt luxusrepülőgéppel utazott el Japánba hivatalos látogatásra.
2023. március 08., 15:472023. március 08., 15:47
„Ez egy olyan ügy, amit a román államnak szerintem rendeznie kell – még akkor is, ha ezzel kritikákat vívok ki. Ahogy a világ más országainak is van hivatalos repülőgépe, úgy gondolom, hogy a román államnak is kell valami ilyesmi, ami kiszolgálja az elnöki hivatalt, a kormányt és a többi intézményt” – jelentette ki a miniszter, hozzátéve,
Hozzátette: egy elnöki repülőgép beszerzésének ügye már régóta téma, ám „mindenki menekült” előle, mert nem akarták, hogy őket okolják a kiadások miatt.
„Persze a 2023-as költségvetésben vagy a közeljövőben ez nem lehetséges, de a jövőben fel kell ezt vállalnunk, még akkor is, ha populista megközelítésben úgy tűnhet, hogy ez egy mínusz. Nem így van” – magyarázta a miniszter. Grindeanu hozzátette, hogy amikor miniszterelnök volt, csak a Tarom gépeivel járt látogatásokra.
Grindeanuhoz hasonló álláspontot fogalmazott meg pártbeli főnöke, Marcel Ciolacu is. A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a képviselőház elnöke kijelentette:
„Hogy világos legyek: az elnöki repülőgép nem azt jelenti, hogy csak az elnök utazik vele külföldre, hanem egy olyan repülőgép, amelyet a román állam rendelkezésére bocsátanak, átlátható költségek mellett” – tette hozzá.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
szóljon hozzá!