Éleződik a konfliktus a főpolgármester és a pártelnök között
Fotó: Facebook/Gabriela Firea
Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök szándékosan akadályoztatta a bukaresti polgármesteri hivatal jelentősebb projektjeinek kivitelezését – állítja a főváros főpolgármestere, Gabriela Firea.
2018. szeptember 03., 11:542018. szeptember 03., 11:54
Firea azt mondta egy vasárnap esti televíziós műsorban, hogy bár a különféle gyűléseken, az ő jelenlétében Dragnea a fontosabb bukaresti projektek támogatását szorgalmazta, a távozása után azt az utasítást adta a minisztereknek, hogy ne segítsék például a bukaresti körgyűrűvel vagy az Elcen energetikai központtal kapcsolatos tervezetek kivitelezését. A főpolgármestere azt állítja, hogy ezt több egykori minisztertől tudja. – jelentette hétfőn az Agerpres.
– fogalmazott Firea a România TV egyik műsorában.
A főpolgármester ugyanakkor felrótta Carmen Dan belügyminiszternek, hogy „nem vigyázott” az augusztus 10-i tüntetésen részt vevő állampolgárokra, illetve csendőrökre.
„Nem vigyázott azokra a bukaresti vagy máshonnan érkezett emberekre, akik részt vettek a tüntetésen és nem voltak erőszakosak, mint ahogyan a saját embereire sem. A csendőrök az első éjszaka a földön aludtak, ruhástól, ágy vagy matracok nélkül, mint valami tehenek” – mondta a főpolgármester, hozzátéve, azt is felrótta a belügyi tárca vezetőjének, hogy megpróbálta Speranţa Cliseru prefektusra hárítani a csendőrök augusztus 10-i közbelépésének felelősségét.
Firea azt is elmondta, hogy amikor a PSD országos végrehajtó bizottságának hétvégi ülésén ismertette az Európai Bizottság aggodalmát a bukaresti helyzettel kapcsolatban,
A főpolgármester hozzátette, hogy a szombati ülést követően – amelyen kérte Carmen Dan menesztését – számos üzenetet kapott párttársaitól, akik állítása szerint igazat adtak neki, de nem látják elérkezettnek az időt arra, hogy nyilvánosan is a támogatásukról biztosítsák.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!