Florin Cîţu „egy pillanatig sem” gondolt a lemondásra botránya miatt

•  Fotó: Gov.ro

Fotó: Gov.ro

Florin Cîţu miniszterelnöknek nem áll szándékában lemondani tisztségéről, amiért 21 évvel ezelőtt megbüntették az Amerikai Egyesült Államokban alkoholos befolyásoltság alatt történő gépjárművezetés miatt.

Hírösszefoglaló

2021. augusztus 14., 14:432021. augusztus 14., 14:43

2021. augusztus 14., 16:442021. augusztus 14., 16:44

A kormányfő azt mondta a Victoria-palotában tartott szombati sajtótájékoztatóján, hogy „egy pillanatig” sem mérlegelte a lemondást.

„Végig kell vinnünk ezt a kormányzást, végig kell vinnünk az elkezdett reformokat. Egy 21 évvel ezelőtt az Amerikai Egyesült Államokban történt esetnek, amelyet egyébként sajnálatosnak tartok, nincs semmi köze ahhoz, amit mi jelenleg teszünk” – tette hozzá.

Cîţu ugyanakkor rámutatott, „kellemetlenül meglepték” a koalíciós partnerek azon nyilatkozatai, amelyek szerint az USA-beli történés erkölcsi aggályokat vet fel. „Amikor az állami vasúttársaság igazgatója nyolc órán át hagyta várni az embereket, anélkül, hogy segített volna nekik, nem hallottam semmiféle nyilatkozatot. Mint ahogyan akkor sem, amikor koalíciós partnereink kezet ráztak Dragneával a PSD lépcsőin, vagy a PSD emberei mellettük ültek a kormányban. Ezeket a vitákat a koalícióban kell lefolytatni, ott beszélgessünk erkölcsről, nem a nyilvánosság előtt” – fogalmazott.

Újságírói kérdésre válaszolva azt is elmondta,

Klaus Iohannis államfőt nem tájékoztatta az egyesült államokbeli esetről, csak utólag beszélt vele erről, Ludovic Orban pártelnök azonban feltételezése szerint tudott az ügyről, még mielőtt az nyilvánosságra került volna.

„Egy kollégám mondta, hogy néhány hónapja megmutatta neki a papírt (Ludovic Orban - szerk. megj.), tehát feltételezem, hogy tudott az információról” – nyomatékosította.

Florin Cîţu rámutatott, a csaknem 21 évvel ezelőtti eset megtanította őt arra, „hogy az alkohol és a vezetés nem összeegyeztethető”, és azóta nem fordult elő vele, hogy alkoholfogyasztás után volánhoz üljön.

Az esetre visszaemlékezve azt mondta, szobatársa születésnapját ünnepelték, onnan tartott hazafelé, amikor megállították a rendőrök. Emlékei szerint sört fogyasztott előzőleg, és ezt be is ismerte, amikor megállították,

majd követte az Iowa állam vonatkozó törvényei által előírt eljárást. Úgy emlékszik, kevesebb mint 48 órát töltött a fogdában. Minden bírságot kifizetett, el kellett adnia az autóját, hogy fedezni tudja az üggyel járó minden költséget, ez eljárás végén azonban az ügy lezárult, nem korlátozták semmiféle jogát, vízumát 2009-ben megújították, és azóta több ízben is ellátogatott az USA-ba – szögezte le.

Egyébként a kormányfő Dan Vîlceanut javasolja a pénzügyminiszteri tisztségre.

korábban írtuk

A PSD szerint Iohannisnak nyilatkoznia kell arról, hogy tudott-e Cîţu elítéléséről
A PSD szerint Iohannisnak nyilatkoznia kell arról, hogy tudott-e Cîţu elítéléséről

A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította pénteken az államfőt, nyilatkozzon arról, hogy volt-e tudomása a Florin Cîţu ittas vezetés miatti elítéléséről, amikor kinevezte miniszterelnöknek a jelenlegi kormányfőt.

korábban írtuk

Cîțu ittas vezetésért ült börtönben – Annak idején Bush is hasonló ügy miatt magyarázkodott
Cîțu ittas vezetésért ült börtönben – Annak idején Bush is hasonló ügy miatt magyarázkodott

Két nap elzárásra ítélték az Egyesült Államokban 2000-ben Florin Cîțut. A miniszterelnök szerdán elismerte a rövid börtönbüntetést, miután először a Flux 24 portál számolt be az esetről.

Florin Cîţu a Victoria-palotában szombat délután tartott sajtótájékoztatón jelentette be, hogy kérni fogja a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökét, Ludovic Orbant, hívja össze az alakulat országos politikai bizottságát, hogy nevesítsék jelöltjüket a pénzügyi tárca vezetésére. „Láttam, hogy ő már tett néhány javaslatot. Nekem is van egy – Dan Vîlceanu” – fogalmazott a miniszterelnök. Alexandru Nazare júliusi menesztése óta Florin Cîţu látja el a pénzügyminiszteri teendőket. 

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Cseke: 2025-ben biztosított a bölcsődeprogram finanszírozása

2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.

Cseke: 2025-ben biztosított a bölcsődeprogram finanszírozása
2025. július 01., kedd

Tiltakoznak a pótlékok csökkentése miatt az adóhivatali dolgozók, az ország megbénításával fenyegetőznek

Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.

Tiltakoznak a pótlékok csökkentése miatt az adóhivatali dolgozók, az ország megbénításával fenyegetőznek
2025. július 01., kedd

CSM-elnök: összeomlik az igazságügyi rendszer, ha 65 évre emelik a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát

A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.

CSM-elnök: összeomlik az igazságügyi rendszer, ha 65 évre emelik a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát
2025. június 30., hétfő

Megágyazott a hírszerzés adócsalással szembeni bevetésének a CSAT

Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.

Megágyazott a hírszerzés adócsalással szembeni bevetésének a CSAT
2025. június 30., hétfő

Megnyirbálta a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát, munkabeszüntetéssel fenyegetőznek a dolgozók

Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.

Megnyirbálta a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát, munkabeszüntetéssel fenyegetőznek a dolgozók
2025. június 30., hétfő

Parajdi sóbánya: két forgatókönyv került terítékre a védelmi tanács ülésén Bukarestben

Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).

Parajdi sóbánya: két forgatókönyv került terítékre a védelmi tanács ülésén Bukarestben
2025. június 30., hétfő

A nyugdíjasok is tiltakoznak a kormány tervezett intézkedései ellen

A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.

A nyugdíjasok is tiltakoznak a kormány tervezett intézkedései ellen
2025. június 30., hétfő

Országszerte spontán sztrájkot robbantottak ki a közalkalmazottak a tervezett megszorítások miatt

Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.

Országszerte spontán sztrájkot robbantottak ki a közalkalmazottak a tervezett megszorítások miatt
2025. június 30., hétfő

Általános sztrájkkal fenyegetik a kormányfőt a szakszervezetek

A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.

Általános sztrájkkal fenyegetik a kormányfőt a szakszervezetek