Fotó: Videófelvétel
Az első vizsgálatok szerint a hétfő hajnalban Teleorman megyében bekövetkezett vasúti balesetet az okozta, hogy az utasszállító vonat mozdonyvezetője Roşiori Nord pályaudvar közelében hátulról beleütközött az ugyanazon a vágányon ugyanabba az irányba közlekedő tehervonatba – közölte a román állami vasúti társaság (CFR).
2023. március 13., 15:432023. március 13., 15:43
2023. március 13., 16:542023. március 13., 16:54
A hétfőn délután kibocsátott közlemény szerint a vasúti balesetek kivizsgálásában illetékes ügynökség (AGIFER) fogja feltárni, hogy miért siklott ki a tehervonat két kocsija. A CFR korábbi tájékoztatása szerint a baleset hétfőn 4 óra körül történt Roşiori Nord bejáratánál, ahol egy Ford gépkocsikat szállító tehervonat két kocsija kisiklott, és az egyik fel is borult.
A CFR hétfő délutáni közleményéből kiderül az is, hogy a gyorsvonat mozdonyvezetője az eddigi információk szerint a piros jelzést figyelmen kívül hagyva közelített a pályaudvarhoz és ütközött az előtte haladó tehervonattal. Az IR 1822 jelzésű gyorsvonat utasai a baleset után egy másik szerelvénnyel utaztak tovább Bukarestbe. A mozdonyvezető vétkességét állapította meg Traian Preoteasa, a CFR személyszállító részlegének vezetője is, aki részt vett a helyszíni voizsgálat során. „Ott voltam, a saját szememmel láttam, mi történt. Az első hiba az volt, hogy a személyvonat a tehervonat után haladt, aminek sohasem szabad megtörténnie. A másik mulasztás pedig a mozdonyvezetőé, aki nem állt meg a jelzőlámpa piros jelzésénél, hanem lelassított abban a reményben, hogy hamarosan zöldre vált a lámpa” – nyilatkozta az Europa FM rádiócsatornának a vasúti társaság igazgatója.
Fotó: Videófelvétel
A Teleorman megyei katasztrófavédelem közleménye szerint a balesetben nem három, hanem tizenkét személy sérült meg, négyet közülük kórházba szállítottak: kettőt az alexandriai megyei sürgősségi kórházba, kettőt Roşiorii de Vede városi kórházába.
Mint arról beszámoltunk, a vasúti baleset körülményeiről az első nyolc órában egymásnak ellentmondó információkat közöltek a román hatóságok. A katasztrófavédelem (IGSU) már hajnalban ütközésről beszélt, és arról számolt be, hogy a sürgősségi hívóra érkezett bejelentés alapján a legmagasabb fokozatú, vörös riasztást bocsátott ki, vagyis a feltételezett tömegszerencsétlenség nagyszámú áldozatának ellátására készülve a környező megyékből mentőegységeit is a helyszínre küldte. Három mobil kórházat, 15 rohammentőt, nyolc mentőautót és a katasztrófavédelem öt, feszítő-vágóval és daruval felszerelt tűzoltókocsiját riasztották a balesethez.
Nyolc könnyebb sérültet a helyszínen elláttak, négy utast pedig nem életveszélyes fej- és végtagsérülésekkel a Roșiorii de Vede városi, illetve a megyeközpont Alexandria kórházaiba szállítottak. Az Arad–Bukarest-gyorsvonat többi utasa a Budapestről ugyanazon az útvonalon később érkező nemzetközi vonattal folytatta útját a román fővárosba.
A román államvasutak (CFR) első közleményei szerint a két vonat nem ütközött össze, hanem a tehervonat utolsó néhány vagonjának a kisiklása miatt foglalt maradt a pálya, és a gyorsvonat mozdonyvezetője nem lassított idejében, így a vészfékezés sérüléseket és pánikot eredményezett az utasok között. Laurențiu Dumitru, a vasúti balesetek kivizsgálásában illetékes ügynökség (Agifer) igazgatója csak a baleset után nyolc órával, a Digi 24 hírtelevíziónak nyilatkozva erősítette meg: „kétség sem fér hozzá”, hogy ütközés történt.
Bár az első közlések szerint sikerült elkerülnie a tragédiát hétfőn hajnalban az Arad és Bukarest között közlekedő, 280 utast szállító szerelvény mozdonyvezetőjének, utólag olyan információk láttak napvilágot, hogy mégis ütközött két vonat.
A pótérettségi román nyelv és irodalom írásbeli vizsgáján, hétfőn 84,7 százalékos volt a részvétel.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter a Marcel Ciolacu kormányfővel folytatott megbeszéléseket követően hétfőn bejelentette, hogy független szakértői vizsgálat elvégzését kezdeményezik a bukaresti Szent Pantelimon kórházban.
Románia a tíz leggyorsabban csökkenő népességű ország között van a világon – derül ki az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) kimutatásából.
Miközben Marcel Ciolacu miniszterelnök hétfőn magához kérette Alexandru Rafila egészségügyi minisztert a bukaresti Szent Pantelimon kórházban történt gyanús halálesetek ügyében, lemondott az intézmény intenzív osztályának vezetője.
Mintegy 25,6 százalékkal csökkent a rablások száma a Nagyboldogasszony napjával egybekötött hétvégén a tavalyi hasonló időszakhoz képest – számolt be hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
Helikopter segítségével mentettek ki a hegyimentők hétfő reggel két személyt, akik a Bucsecs-hegység egy nehezen megközelíthető részén rekedtek az éjszaka.
Kiderült, honnan szerezte az érzéstelenítőt az katonaorvos, akit azzal vádolnak, hogy érzéstelenítőszert lopott egy kórházból, majd saját magának befecskendezte azt.
Az elmúlt 24 órában 22 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amely több mint száz személynek nyújtott segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
Kimenekítették a hatóságok a Fogarasi-havasokban levő Moldoveanu-csúcsra vezető út beomlása miatt a hegyen rekedt turistákat – közölte vasárnap este az Argeş megyei katasztrófavédelem.
Nem járt gimnáziumba, így érettségije sincs Kristóf Lajosnak, a „zsenimentorként” ismertté vált férfinak, akit négy hete ért tetten a rendőrség, amint éppen megerőszakolt egy 14 éves fiút.
szóljon hozzá!