Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az egyik tüntető panasza nyomán elrendelte pénteken a bukaresti ítélőtábla a 2018. augusztus 10-i bukaresti tüntetés ügyében érintett volt csendőrségi vezetők elleni nyomozás újraindítását.
2021. április 16., 20:082021. április 16., 20:08
Erre azt követően került sor, hogy a tüntetés egyik résztvevője, Ioan Crăciuneanu
A jogerős döntés nyomán az ügyészeknek újra kell indítaniuk a kivizsgálást a Román Csendőrség volt vezetőhelyettese, Gheorghe Sebastian Cucoş, Laurenţiu Cazan őrnagy, a bukaresti csendőrség vezérigazgatója, továbbá a csendőrség volt vezetője, Cătălin Sindile, valamint Mihai Dan Chirică volt belügyi államtitkár ügyében, többek között hivatali visszaélés, hamisított okirat tudatos felhasználása, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítás és bűnpártolás gyanújával – számolt be az Agerpres.
Ioan Crăciuneanu a tüntetésen történt erőszakos tömegoszlatás sérültjei közé tartozik, megsérült a lába, amikor felrobbant a közelében egy könnygázgránát. Az ítélőtáblához benyújtott panaszában Crăciuneanu kérte a nyomozás újraindítását több akkori politikai vezető, köztük Speranţa Cliseru volt fővárosi prefektus, Carmen Dan egykori belügyminiszter és Liviu Dragnea volt szociáldemokrata pártelnök ellen is, aki – szerinte – „elrendelte és műveleti szempontból közvetlen vagy közvetett módon irányította a rendőri bevetést”.
Korábban a DIICOT volt főügyésze, Giorgiana Hosu is kérte a csendőrségi vezetők elleni nyomozás újraindításának jóváhagyását, a bukaresti törvényszék azonban 2021. március 2-án elutasította igénylését.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!