Leszerelték. A tolvajok magukkal vitték a bârladi terelőút csapadékvíz-elvezető rendszerét
Fotó: Facebook/DRDP Iasi Orficial
Ismeretlen tolvajok ellopták a Vaslui megyei Bârlad városa elkerülő útjának 2024 augusztusában felavatott csapadékvíz-elvezető rendszerét – jelentette be a Iaşi megyei Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) kedden.
2025. január 15., 09:302025. január 15., 09:30
2025. január 15., 13:042025. január 15., 13:04
A hatóság közösségi oldalán közzétett tájékoztatás szerint a rendszeres felülvizsgálatok részeként az igazgatóság helyi alkalmazottai jelentették, hogy a nemrég átadott bârladi terelőút 6+650-es kilométerénél lévő felüljáróra felszerelt csapadékvíz-elvezető rendszer egy része eltűnt.
Az eszközök a felüljárón lévő aknáknál voltak elhelyezve, és a lopás következtében a víz most szabadon folyik, ami idővel beszivárgáshoz és az említett létesítmény leromlásához vezethet” – olvasható a Facebook-bejegyzésben.
A bűncselekményt jelentették a Vaslui megyei rendőr-főkapitányságon.
A beruházás összértéke több mint 132 millió lej volt, a kivitelező 7 év garanciát vállalt az elvégzett munkálatokra.
Bántalmazták, embertelen bánásmódban részesítették a Buzău megyei Săpoca pszichiátriai osztályának betegeit – értesítette a rendőrséget a fogyatékkal élők jogairól szóló ENSZ-egyezmény végrehajtását felügyelő tanács (Consiliul de Monitorizare).
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) 2025. június 18-án, szerdán megkezdte a 2024-es kampányhoz kapcsolódó termeléshez kötött támogatások összegeinek átutalását.
A szociáldemokraták a péntekre és szombatra beütemezett két ülésen döntenek a párt kormányra lépéséről, illetve a miniszterjelöleltek kijelöléséről – jelentette be szerdán koradélután Florin Manole, a Szociáldemokrata Párt (PSD) szóvivője.
Senki nem mérlegeli jelenleg a tanügyi alkalmazottak bérének csökkentését, és elbocsátások sem lesznek a rendszerben – jelentette ki szerdán Daniel David ügyvivő oktatási miniszter.
Romlott Ion Iliescu volt államfő állapota, ezért ismét meg kellett műteni – jelentette be szerdán a Román Hírszerező Szolgálat (SRI) kórháza.
Megtörténhet, hogy az RMDSZ nem lesz része a következő kormánykoalíciónak – jelentette ki Kelemen Hunor.
Hamisak azok az online térben terjedő videók és klipek, amelyek szerint Románia izraeli állampolgárok millióit készül befogadni és 3 millió lakást utal ki számukra – figyelmeztetett az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Miközben a Nicușor Dan államfő által kormányalakításra felkért négy párt kedden többórás tárgyalást követően részben elosztotta egymás között a minisztériumokat, a PSD még mindig nem mondja teljesen biztosra a kormányrészvételt.
Japánsztrájkot tartanak szerdán a tanügyi szakszervezetek. A közoktatásban, felsőoktatási intézményekben, egyetemi könyvtárakban és kutatóintézetekben dolgozó tagok karszalagal fejezik ki a kiadáscsökkentő intézkedésekkel szembeni ellenvetésüket.
Összesen mintegy 216 millió lej prémiumot fizetett ki jogtalanul alkalmazottainak 2021-ben és 2023-ban a Romsilva.
1 hozzászólás